• Свеж
HLC.МЕНЕ Бела Прозорец Завеса Чиста Voile Панели за Мали Прозорци, Кујна, Дневна Соба и Спалната соба (54 x 45 инчи Долго, Сет од 2)

HLC.МЕНЕ Бела Прозорец Завеса Чиста Voile Панели за Мали Прозорци, Кујна, Дневна Соба и Спалната соба (54 x

DEN 263.76

Од стока
Достапно.

100% Полиестер.Чиста Voile прозорец третмани изгледаат одлично во секој стил на дом, било да е тоа традиционално или модерно farmhouse, нуди лесен, грациозен чувство дека омекнува амбиент на собата.Додадете pop на солидна боја помеѓу везени завеси за вашата дневна соба, или да ги користат само за еден допир на елегантен едноставност.Ќе го сакам начинот на кој овие лесни, billowy панели се погледне дува во нежна лето бриз.Големина : Секој панел мерки 54" инчен Широк x 45" инчи Долго. (Вкупно две (2) таблите - 108" инчен Широк x 45" инчи Долг).Грижа Инструкции : Машина за миење ладно, Нежни Циклус.Користете само не-хлор.Кајгана како што е потребно.Собори Сува Ниска.Пегла на најниско поставување колку што е потребно.Род Џеб вметнете може да собере до 1,5" инчен род.Луксузен 100% полиестер voile ткаенина.Достапни во широк спектар на бои и големини да се вклопи во секоја соба тема.Се вклопува завеса прачки до 1,5" инч. 2 панели во секој пакет.Машина и фен перат.Достапни во екстра широк завеси до 100" инчен широк .Собори Сува на Ниско ниво.Машина и фен перат.Не кајгана.Се исуши да фитил исклучување на било каква влага.HLC.МЕНЕ Чиста Прозорец Странични Панели се стилски начин за одржување на приватноста додека вгради секоја соба со природна светлина.Изработени од мек, но сепак трајни полиестер ткаенини, овие панели се подебели од обичните sheers, но сепак се уште им овозможи на сончева светлина и воздух да тече низ вашиот дом.Додадете pop на солидна боја помеѓу печатени завеси, или да ги користат само за еден допир на елегантен едноставност.Ќе љубов на начинот на кој овие лесни, billowy панели се погледне дува во нежна лето бриз.

За производот

Купувачите избираат и