• Свеж
Органски Baobab во Прав | Суровини од Зимбабве - 6oz/170g Resealable Kraft Торба | by FGO

Органски Baobab во Прав | Суровини од Зимбабве - 6oz/170g Resealable Kraft Торба | by FGO

DEN 455.76

Од стока
Достапно.

ОРГАНСКИ BAOBAB во ПРАВ (ADANSONIA DIGITATA) - 6oz/170g Resealable Торба.УВЕЗЕНИ 100% СУРОВИНИ ОД ЗИМБАБВЕ - Оваа торба содржи сертифицирани органски, 100% сурова Baobab прав од Зимбабве.ЗДРАВА & ВКУСНО - Baobab во Прав е собрани од зрели плодови на Baobab Дрво.Домородните да Африка, Австралија и Мадагаскар, на Baobab Дрво е колоквијално познато како "Дрво на Живот", поради своите многу животворниот хранливи состојки како Витамин Ц, калиум и калциум.Нејзините tangy, цитрус-како вкус го прави овој прав одличен прилог на пијалаци, супи или сосови.УВЕРЕНИЕ USDA ОРГАНСКО - Сите наши производи се сертифицирани USDA Органски од страна на Калифорнија Сертифицирани Органски Фармери (CCOF), лидер во органска сертификација.Се погледне за USDA Органски печат на нашите производи!.Се допаѓа ИЛИ ВАШИТЕ ПАРИ НАЗАД - Ако не сте 100% задоволни со купувањето на нашите Baobab во Прав за било која причина, само да ни e-mail и ние ќе го вратат вашата нарачка, во целост, без прашања праша!.Органски Baobab Во Прав (Adansonia Digitata). 100% Raw - Без адитиви.Спакувани во Resealable Природни Kraft Торба.Увезени 100% суровини од Зимбабве ✓.Внимателно Спакувани во Калифорнија ✓.Уверение USDA Органски* ✓.Не-ГМО** ✓.GMP Производство ✓.Superfood од "Дрвото на Животот".Одлично за пијалаци.Направи Витамин Ц спакувани лицето маска.

За производот

Купувачите избираат и