• Свеж
Калкулатор, BESTWYA Двојна Моќ Рачни Биро Калкулатор со 12 Цифра Голем LCD Дисплеј Голема Чувствителни Копчето (Голема Големина, Пакување од 2)

Калкулатор, BESTWYA Двојна Моќ Рачни Биро Калкулатор со 12 Цифра Голем LCD Дисплеј Голема Чувствителни Копчето

DEN 359.76

Од стока
Достапно.

Убав Изглед - 12 цифри дисплеј и големи броеви , лесно да се чита.Голема и чувствителни копчињата за едноставни пресметки, совршен за статистика, основното училиште, на пазарот или домашна употреба.Соларна Енергија Калкулатор - Соларна енергија(работи само кога тоа е во светлина) и батеријата (1 АА батерија вклучени).Ако сончевиот лента за пристап, броеви на екранот ќе исчезне.Ве молам ставајте батеријата во калкулаторот за замрзнување пред употреба.Основни Калкулатор - собира, одзема, множи, дели, backspace, % и MU.Автоматско исклучување кога не го користите за 10 минути.Калкулатори Голем Екран - АБС материјал, поголема големина 7 x 5.7 х 1.9 Во, тежина 5.7 Оз (1 Парче без батерија).Не заземаат многу маса на простор, но тоа е доволно голема за да биде удобно користење.Забелешка : Некои купувачот може да го користат тоа во раните утрински часови или навечер.Екранот можеби тешко да прочитате во слаба светлина без енергија од батеријата.Ве молиме внесете нашите АА батерија за постојани и точни употреба.Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, слободно контактирајте со нас, и ние ќе ви одговори во рок од 24 часа. [Актуелно] 1)Двојна Моќ Опција : Соларната енергија и енергијата на батеријата направи тоа функционира дури и подолго 2)Голем Екран : Голем LCD дисплеј,лесно да се чита 3)Професионален Дизајн : Научни копчето дизајн,Во согласност со употреба на човековите навики и удобно за допир 4)Висок Квалитет : Црна табла со сива и зелена копчето моден стил, АБС материјал издржлива пластика копчиња имаат добро се чувствуваат во нив 5)Повод : Општа намена десктоп апликации, совршен за дом, канцеларија или продавница 6)Убав подарок за вашите семејството,пријател или колега.

За производот

Купувачите избираат и