• Свеж
【Letitfly】 Калкулатор, Office/Home Електроника, Двоен Погон Десктоп Апликации, Соларна Енергија, Навалена LCD Дисплеј, Склони Дизајн (NewWhite)

【Letitfly】 Калкулатор, Office/Home Електроника, Двоен Погон Десктоп Апликации, Соларна Енергија, Навалена LCD

DEN 309.36

Од стока
Достапно.

Врши заеднички математика, како и различни финансиски функции; Совршен за статистика/домашна употреба.Големина:7.5*4.5*0.4 во; Тежина:150g(5.3 мл).Тенок, Елегантен Дизајн; Убави АБС материјал издржлива пластика копчиња.Двоен Погон Десктоп Апликации, Соларна енергија + back-up на батеријата.Голем Екран; 10 Цифри; Око-аглеста; Исправена LCD дисплеј.Features Great За Статистика : голем навалена екран го прави бројот британија толку многу полесно.И се разбира на елегантен дизајн ќе додадете pizazz на вашиот workspace.Совршен За Домашна Употреба : На домот degsign ќе додадете малку возбуда на начинот на којшто го плаќаат оние записи.Лесно да прочитате голем LCD екран и двојна власт го прави тоа дека многу поефикасно.Екстра Голем LCD Дисплеј Со Двојна Моќ : екстра голем LCD екран ви овозможува да ги видите бројките од било кое место на вашата работна маса.Двојна моќ помага да бидете сигурни дека калкулаторот ќе функционира дури и во слабо место.Specification Size : 7.5*4.5*0.4 in Weight : 150g(5.3 мл)Боја : White Material : ABS plastic Functional копчиња instruction ON/AC копче : вклучување на/clear MR/MC клуч : Меморија се потсетиме или clear M+/М - клуч : Меморија плус или minus OFF клуч : исклучи.

За производот

Купувачите избираат и