• Свеж
3 Парчиња Злато Канцеларија Биро Калкулатор со 10-Цифрен LCD Дисплеј Стандардна Функција Електронски Симпатична Калкулатор за Училиштето, Канцеларијата и Домот Мате

3 Парчиња Злато Канцеларија Биро Калкулатор со 10-Цифрен LCD Дисплеј Стандардна Функција Електронски Симпатична

DEN 287.76

Од стока
Достапно.

Голем екран дизајн : лесен за употреба, овој калкулатор е лесен и удобен за секојдневна употреба, и голем екран на екранот може да се зголеми видливоста на секој агол.Издржлив материјал : квалитет АБС материјал овозможува подолг период на употреба и скоро и да не се носат и солза.Мулти-функција : собира, одзема, множи, дели, backspace, вкупно, CE, %, M+/М-/MRC, отворени/ AC копчето, автоматско исклучување; калкулаторот автоматски ќе се исклучи по се мрзлив за околу 6 минути, заштеда на електрична енергија.Издржливи копчето : добар пластичен материјал, светло во тежина; Разумни конфигурација, удобен операција.Општа цел : овој калкулатор е дизајниран за многу ситуации : бизнис, канцеларија, дома, на училиште, и повеќе. 3 Парчиња Десктоп Калкулатор со 10-Цифрен LCD Дисплеј Стандардна Функција Електронски Калкулатор за Училиштето, Канцеларијата и Домот Карактеристики : Големи копчето дизајн : Комфорни и издржливи копчиња направете го тоа лесно за користење, погоден за секој од било која возраст, вклучувајќи ги и децата и постарите лица.Иновативниот дизајн : Стилски, едноставен, брз и лесен даночни пресметки.Екранот до 12 цифри.Голем LCD дисплеј.Спецификации : Боја : како на сликата прикажани Материјал : ABS Големина : 7.67 x 4.48 x 1.29 инчен Тежина : 150g Пакет Содржина : 1 x Црвено калкулатор 1 x Белата калкулатор 1 x Црни калкулатор Топло Известувања : Мало боја разлика може да се должи на различните екрани Мала големина грешки може да се должи на рачно мерење.

За производот

Купувачите избираат и