• Свеж
Star Wars X-Крило 2-ри Издание Минијатури Игра Роб јас ЕКСПАНЗИЈА ПАКЕТ | Стратегија Игра за Возрасни и Тинејџерите | Возрасти 14+ | 2 Играчи | Просечна Изведба 45 Минути | Нап?

Star Wars X-Крило 2-ри Издание Минијатури Игра Роб јас ЕКСПАНЗИЈА ПАКЕТ | Стратегија Игра за Возрасни и Тинејџерите

DEN 863.76

Од стока
Достапно.

ОВА Е ПРОШИРУВАЊЕТО ПАКЕТ ЗА STAR WARS X-КРИЛО 2-ри ИЗДАНИЕ : Ова не е комплетна игра искуство.Копија од Star Wars X-Крило 2-ри Издание Core Set е потребно да се игра.ВНЕСЕТЕ ЈА СЛЕДНАТА ЕРА НА МЕЃУЅВЕЗДЕНИОТ БОРБА : да се Соберат ескадрила на иконите starfighters од целиот Star Wars сага и да се вклучат во брза, високо-удели простор борба.Интуитивен механика создаде напната атмосфера на оружените судири додека убаво пред-насликани минијатури се подготви подлабоко во акција.Човекот на вашиот бродови и влезе во кавгата!.РОБ јас : Ѓубриња пилоти имаат малку грижа за политички конфликти.Наместо да се прогласи за верност кон една страна или друга, тие се само се занимава со една работа : добивка, без оглед на тоа како е добиен.И никој во нашата галаксија е подобро следење на одредување на нивните каменолом и собирање на награда од озлогласениот Boba Fett.На ЃУБРИЊА И ПОДЛОСТ ЕКСПАНЗИЈА : Додаток на вашиот ескадрила со овој сестран, убаво насликан минијатурни брод заедно со маневар бирате и сите надградба картички што ви треба.Роб јас Експанзија Пакет содржи неколку сосема нови картички кои никогаш не пред да се појави во играта е првото издание.БРОЈ НА ИГРАЧИ И ПРОСЕЧНАТА ИЗВЕДБА : Star Wars X-Крило 2nd Edition е возбудлива минијатури игра за возрасни и тинејџерите наменета за 2 играчи и е погодна за возраст од 14 години и постари.Просечната изведба е 45 минути.Оригинално произведени за спроведување на законот цели, Firespray-класа патрола занает стана миленик на распродажбата ловци низ галаксијата, вклучувајќи го и фамозниот Boba Fett.Бродот е стабилна шасија нуди многу простор за дополнителни оружје и други помалку од законски измени.Роб јас Експанзија Пакет на X-Крило, Второ Издание дава Ѓубриња пилоти шанса да летаат на еден од овие разноврсна бродови во нова ера на простор борба.Со убаво пред-насликани брод минијатурни како и сите брод картички, надградба на карти, и белези што треба да се добие летање, ова проширување ви дава широк спектар на опции за измената на вашиот сопствен Firespray-класа патрола занает и додавање на вашата ескадрила.

За производот

Купувачите избираат и