• Свеж
Hasbro Игри Воен Снимки

Hasbro Игри Воен Снимки

DEN 598.80

Од стока
Достапно.

Различни пресврт на линеен игра : Линеен брод, на класична игра на Воени борбени, има различен шмек на игра.Отскокнување или фрли топки во текот на divider и земјиште снимки со бродови да потоне и да победи.Забава, активна игра : Овој воен удар топката-бие игра добива играчи нагоре и надвор од своите места Како тие испитување или фрли своите топки во противничката воени бродови.Глава-до-глава борба : Двајцата играчи може да се бие во исто време во оваа воен снимки игра на стратегија, вештина, и малку среќа.Потоне противникот живот сплав со црвена Топка за автоматско победи.Преносни за носење : воен снимки играта доаѓа во пренослив, fold-up случај за лесен и удобен за складирање.Се стратешки : Секој играч добива 3 Бродови со 2 дупки секој, и жолти живот сплав.Земјиште сите 7 снимки да се победи или да потоне жолта живот сплав со црвена Топка за инстант победа.Стил : Стандард.

За производот

Купувачите избираат и