• Свеж
Коста Мажите Fisch очила за сонце

Коста Мажите Fisch очила за сонце

DEN 2976.00

Од стока
Достапно.

УВ Заштита Слој на кожата.Леќа ширина : 64 милиметри.Леќа висина : 41 милиметри.Мост : 16 милиметри.Рака : 121 милиметри.Коста е 580 Поликарбонат обезбедува висок јасност, влијание - и нула-отпорот, заедно со лесни целиот ден носат-способност.Сребро Изгрејсонце Огледало Поларизирана е продолжена носат леќи.Совршена алатка за мрак, зора и облачен ден перформанси.Не е погоден за возење.Коста е ко-инјектира био-базирани најлон рамка материјал, TR-90, е и цврсти и издржливи, нудејќи удобно се вклопуваат.Коста случај и ткаенина за чистење вклучени за да се задржи вашиот Коста е безбедно додека сте се добива по него.Ако вашиот Коста eyewear има дефекти во материјалите или изработката, Коста ќе се поправи или замени ги да ви се вратам на вода.Се однесуваат на Коста е Ограничен Гаранции за подетални информации.Именуван по легендарниот, денешна explorer Крис Фишер, овие Коста Мажите Риболовецот очила за сонце се верува, прв другар на секој гледа над хоризонтот за нивниот следен авантура.Опремен со не се лизга Hydrolite обвивка, нашиот потпис три-дупка venting систем и 100% поларизација, овие Коста Fisch очила за сонце канал на перформанси и риболов моќ на еден од великаните.Крис Фишер и неговиот екипаж се живи, дишење, денешна авантуристи и можете да се обложуваат рекол секогаш доби еден пар на Костас околу вратот.Fisch очила за сонце функција не се лизга Hydrolite поставата и Коста е потпис три-дупка venting систем на пред работите да бидат кул, дури и кога работите се загрее.Костас ко-инјектира био-базирани најлон рамка материјал е и цврсти и издржливи, нудејќи удобно се вклопуваат.TR-90 најлон е главен материјал за спорт и перформанси рамки како што е отпорна на топлина и студ.Покрај тоа што е флексибилно, се уште е издржлив.Најлон е лесно да се моделирани во Костас исконски wraparound форма.

За производот

Купувачите избираат и