• Свеж
Sproud Млечни-Бесплатно Млеко - Оригиналниот Вкус - 1 Литар (Пакување од 6) - Растителна Основа, Напојува од Грашок - Полица Стабилна – Не-ГМО - Алерген Слободни Млеко Алте

Sproud Млечни-Бесплатно Млеко - Оригиналниот Вкус - 1 Литар (Пакување од 6) - Растителна Основа, Напојува

DEN 1209.60

Од стока
Достапно.

РАСТИТЕЛНА ОСНОВА МЛЕКО НАПОЈУВА СО ГРАШОК : Нашата вегетаријанска храна, Грашок, Млекото е свилен, creamier и пенлив со еден допир на сладост без додаден шеќер.Совршен во вашиот чај, житарки или помеша во вашиот омилен пијалак за здрава поттик.ПРОТЕИНИ НА ИДНИНАТА : Ние сме преземање на трибина за климата, што на тост за иднината.Грашок протеини барања 10 пати помалку вода да му се посветам од бадеми и помалку земјиште од овес или соја.Да не зборуваме за нашите растителна основа млеко напојува од страна на грашок го има истиот калциум нивоа, како и млечни производи млеко со додадени витамини D2, Б2, & Б12. ГРАШОК МЛЕКО РЕВОЛУЦИЈА : Sproud е млечни алтернатива, тоа е исто како млекото, но извори од извонреден жолта сплит грашок, која е богата со протеини, малку јаглени хидрати, и содржи есенцијални амино киселини, и затоа се гледа како комплетен извор на протеини.ВКУС & ОДРЖЛИВОСТ ДОАЃААТ ЗАЕДНО : Ајде заедно повеќе од една чаша вкусно Sproud млеко што има 365 ден рок на траење со еко-пријателски пакување што помага да се елиминира непотребните фира и го намалува јаглерод барање од една третина.ВЕГЕТАРИЈАНСКА храна, ЧИСТА & ВКУСНО : Нашите природни грашок протеини врз основа млеко е Не-ГМО и глутен, млечни производи, соја, орев и алерген слободни за поздрав животен стил.Треба да се ладилник само по отворањето.

За производот

Купувачите избираат и