• Свеж
Голем Жица Looping Wubbers - PLR-1354

Голем Жица Looping Wubbers - PLR-1354

DEN 886.80

Од стока
Достапно.

Овие Wubbers Големи Looping Клешти се специјално дизајнирани се справи со поголеми жица до 18 мерач дебели и ќе го направи совршено круг циклуси со внатрешен дијаметар од 4,2 mm.Совршен за создавање на идентични завиткани циклуси и око иглички одново и одново.Кога завиткување вториот крајот на лежиште, нема потреба да се погоди колку простор да го напуштиовие клешти автоматски мерка за вас!Овие клешти ќе се одржи вашата работа безбедно како што правец на жица околу вратот, кој ја задржува својата работа директно и го спречува marring.Револуционерниот Wubbers Големи Looping Клешти се идеални за создавање на идентични завиткани циклуси и око иглички одново и одново.Кога завиткување циклус на вториот крајот на лежиште, нема потреба да се "guesstimate" колку простор да се напушти, бидејќи овие клешти автоматски мерка за вас.На Wubbers Looping Клешти ќе се одржи вашата работа безбедно како што правец на жица околу вратот.Тоа значи нема повеќе да се лизгаат и лизгачки како што е работата, и не повеќе извртени или lopsided циклуси.Исто така, важно е рабовите на вилиците се внимателно заоблени да се спречи marring и се обликува на поддршка како што заврши, водење на вашата работа директно.

За производот

Купувачите избираат и