• Свеж
Dynamax Спортски Тенис Нето, Двојно Серија 500D

Dynamax Спортски Тенис Нето, Двојно Серија 500D

DEN 1704.00

Од стока
Достапно.

3.0 mm Плетенка Полиетилен Нето.Стандард 42' Должина.Вклучува Центар рака.Топ 6 Редови за Двојно Мрежа.Конците, headbands, кабел и кроењето се сите тестирани за максимална сила и долговечност.Првиот Услуга Тенис Нето Двојно Серија 500 D е направен од 3.0 мм., плетенка полиетилен црна нето тело за да се задоволат сила и естетски барања на нашите клиенти.Плетенка тенис нето тела траат многу подолго отколку извртени кабелот тенис мрежи, бидејќи тие се посилни и подобро да се апсорбираат тенис топката влијание.Полиетилен е одличен материјал за проширување тенис мрежи' живот време, бидејќи тоа е природно УВ отпорни и не апсорбира вода.Првиот Услуга Тенис Нето Двојно Серија 500 D има 38 оз.HD засилен винил со првите четири реда на заклучување stitched headband да се одржи на слоеви заедно.Генерално, винил headbands се користи за да се мека судовите, бидејќи тие се полесно да се чисти и повеќе отпорни на нечистотија.Овој Прв Услуга Тенис Нето Двојно Серија 500 D ги исполнува сите најдобри тенис мрежи се потребни, кои се направени на плетенка нето-мозок и има двојно мрежа на врвот шест реда, fiberglass крајот стапови за уште напнатост и винил-обложена челични кабли.Овој професионален тениски мрежи најчесто се користат во заедницата и јавната тенис. 3.0 mm Полиетилен црна нето тело 42' во ширина 38 оз.HD засилен винил со 4 редови на заклучување stitched headband Двојно редовите на пребивање за прв 6 meshes под headband 1/4" дијаметар, винил-обложена челик кабел Fiberglass крајот стапови за дури и тензии Страна и на дното HD винил-обложена ленти Вклучува центар рака.

За производот

Купувачите избираат и