• Свеж
Rexnord Falk 2924204 Големина 15 Портокалова Кора MCG Спојка Guard ISO Безбедност Жолта

Rexnord Falk 2924204 Големина 15 Портокалова Кора MCG Спојка Guard ISO Безбедност Жолта

DEN 2221.20

Од стока
Достапно.

*Falk Портокалова Кора ротирачки вратило guard е трим-и-одговара дизајн ја револуционизира опрема guard практичноста и вредност, обезбедување на работа-сајт безбедност сакате без трошок и долгите времиња на сопствени инженерните чувари. *Портокалова Кора чувари големина на вкупниот апликација, тие можат да бидат инсталирани во три лесни чекори : направи три едноставни мерења со користење на димензионирани трим линии, бидете брзи намали парчиња, а потоа едноставно се одговара на хардвер. *Портокалова Кора MCG Спојка Чувари може да се користи со сите спојка брендови и видови, доколку тие ги исполнуваат производ критериуми за селекција. *Шарки дизајн овозможува брзо отворање за спојување подмачкување, инспекција и одржување. *Скриј-и-одговара дизајн овозможува флексибилност да се користи еден стражар за голем број на различни димензионални апликации.Rexnord е Falk Портокалова Кора ротирачки вратило и цевки чувари' трим-и-одговара дизајн ја револуционизира опрема guard практичноста и вредност обезбедување на работа-сајт безбедност сакате без трошок и долгите времиња на сопствени инженерните чувари.Портокалова Кора спојка чувари големина на вкупниот апликацијата и тие можат да бидат инсталирани во три лесни чекори : направи три едноставни мерења со користење на димензионирани трим линии, бидете брзи намали парчиња, а потоа едноставно се одговара на хардвер.За помалку од еден час, Портокалова Кора може да имате и работи.Портокалова Кора Вид спојка чувари се речиси одржување слободни.Тие никогаш не треба сликарство и се испорачува со не-корозивен од не ' рѓосувачки челик хардвер.Периодични визуелна инспекција треба да се врши на секои 60 дена, заедно со општите опрема инспекции со опрема затвори и заклучен надвор.Проверка на стража за каква било штета или компонента неуспех и бидете сигурни дека за безбедност на етикети се чисти и може да се чита.Rexnord е Falk Портокалова Кора чувари во согласност со БЗР, ASME и ANSI стандардите, и повеќето други стражарите не.Се погледне за Безбедност Портокал стража, gap не поголема од 0.250" (6 мм) и ANSI Z535.4 во согласност предупредување етикети.Користење Портокалова Кора спојка чувари може да спаси повеќе од 50% во текот на сопствени алтернативи се должи на нивната уреденост и одговара дизајн.Овие цевки чувари зглоб за брзо отворање по отстранување на сврзувачки елементи и 'пилинг" отворете ги guard половини за спојување подмачкување, инспекција и maintanence.Портокалова Кора спојки чувари никогаш не дент, ' рѓа или треба сликарство поради високо влијание полиетилен пластична, истата е материјал кој се користи во камионот корито облоги, кој е крајно тешки и трајни.

За производот

Купувачите избираат и