• Свеж
Жените Keds Шампион Оригинали Кожа

Жените Keds Шампион Оригинали Кожа

DEN 743.76

Од стока
Достапно.

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Направени во САД или Увезуваат.Гумен ѓон.Мемориска пена footbed за сите-ден утеха и поддршка на Т-рака затворање за лесно вклучување/исклучување и прилагодливост за Трајни гумени outsole за влечење Гума пети капа за трајност и заштита Вулканизирана дното за флексибилност Кожа на горниот.Сите класичен добар изглед на нашата сакана шампион патики, сега во елегантен, софистициран, и oh-така-мека падна кожа.Ние наредени овие кожени чевли со нежно платно за breathability и додаде ortholite табани за удобна чекори.Вистински Американски оригиналот, Лигата на патики од Keds е во тек со мек памук тери обвивка, побезбедна пета, а roomier пети, и подобрување на лак за поддршка.Овој класичен патики е гардероба главен дека парови совршено со секојдневен носат.Стр.кога('A').извршување(function(A) { A. на('а : проширувач : toggle_description : за да се префрлате : колапс', функција(податоци) { прозорец.скролувајте(0, податоци.проширувач.$проширувач[0].offset Top-100); }); }); Во 1916 година, на Keds бренд беше воведен од страна на U. S. Гума Компанија како прв националните спортски и начин на живот обувки бренд.Во тоа време, чевли се нарекува патики, термин измислен кон крајот на 1916 бидејќи гумен ѓон се направени на чевли тивко.Носи Олимпискиот фудбалски играчи, голем број Национални и Меѓународни шампиони, тенис, и многу колеџ спортисти, Keds е кованица на чевли на шампионите, бидејќи на својата репутација, како на Америка премиер спортски бренд.Не само што беше Keds една од водечките спортски бренд, тоа е исто така бренд на избор за води стил икони поради нејзината класична, стилски, и автентични карактеристики.

За производот

Купувачите избираат и