• Свеж
Преносни RV Surge Protector 30 Amp - RV Коло Аналитичар со Интегриран Пренапонска Заштита - Smart 30 Засилувач Моќ Defender со Дршка на Менувачот

Преносни RV Surge Protector 30 Amp - RV Коло Аналитичар со Интегриран Пренапонска Заштита - Smart 30 Засилувач

DEN 2279.28

Од стока
Достапно.

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. . ✔ ПРЕНАПОНСКА ЗАШТИТА - Апсорбира висок напон шила до 2100 Joules и штити RV електрична опрема од опасно висок/низок напон, електрични нарушувања, и одеднаш моќ извира поради грмотевици. ✔ КОЛО АНАЛИТИЧАР - ви Овозможува да го оцените квалитетот на својата моќ пред поврзување на вашиот RV, со провери ако извор на енергија е правилно жичен и преку помагање на откривање на повеќето инсталации грешки.На 30 A RV Коло Аналитичар Дијагностичка Шема обезбедува грешка индикација за следниве жици грешки : Точно Жици, се Отвори Земјата, Отворете Неутрални, Обратна Поларитетот, Топла/Земјата Сменат, Нема Моќ. ✔ УЛТРА-БЕЗБЕДНА ОПРЕМА - Carmtek 30 Amp RV Surge Protector е УЛ Тестирани.Се гради од пламен-retardant материјал го прави екстра безбедно да се користи.Специјално дизајниран за Употреба на Отворено на 30 Amp Surge Protector е Времето Отпорни и Термички Заштитена. ✔ ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА - На Р.В. Surge Protector е приклучоците кои се дизајнирани со ергономски моќ зафат рачки за да безбедно и лесно приклучокот и отстранете го, наоѓајќи десен агол машки конектор да се обезбеди сигурен ниско-штета и ниско-наведнуваат интерфејс со вашиот извор на енергија. ✔ ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ - Пренапонска Заштита : 2100 J, Оцени : 30 A / 125 V / 3,750 W, Приклучок Тип : 30-Amp машки (NEMA TT-30 P) / 30-Amp женски (NEMA TT-30 R), Оперативни Температури : -35 C на +110 C.Carmteks RV Коло Аналитичар е комплетен surge protection уредот дека има и пренапонска заштита и пиедестал тестирање во една единица.Едноставно приклучете го уредот во моќта пиедестал да го проверат квалитетот на вашиот моќ и потоа приклучок во вашиот RV cordset.Сега вашата RV е пренапони заштитени.Дури и повеќе, може да се продолжи за следење на квалитетот на моќ во било кое време додека вашиот RV е поврзан.

За производот

Surge Protection:
2100J

Купувачите избираат и