• Свеж
ThermoPro TP-16 Голем LCD Дигитален Готвење Храна Месо Пушач Рерна Кујна СКАРА Скара Термометар Часовник Тајмер со Нерѓосувачки Челик Сонда

ThermoPro TP-16 Голем LCD Дигитален Готвење Храна Месо Пушач Рерна Кујна СКАРА Скара Термометар Часовник Тајмер

DEN 359.76

Од стока
Достапно.

Се готви режим со USDA претходно температура поставувања : Thermo Pro готвење термометар идеален за месо, фурна, пушач или шпоретот врвот; Програмабилни сигнализација со претходно температури за одредена храна која се препорачува од страна на USDA; Сите од претходно temps може да се ресетира вашата посакувана вкусови.Тајмерот на владата : Дигитални кујна тајмер карактеристики одбројување и countup способност, до 99 часа, 59 минути.Висока точност и отпорност на топлина : Месо сонда и жица може да издржи до 716 степени Целзиусови, што може да се готви со широк температура се движат од 32 до 572 степени Фаренхајтови (од 0 до 300 целзиусови степени) со висока точност : 1 степен резолуција, 1.8 степени Целзиусови/1 целзиусови степени.Лесно ракување : Точни скара месо термометар со 6,5 инчи храна одделение stepdown совет дизајн нерѓосувачки челик сонда за да се добие температура прецизно и брзо; 40 инчи не ' рѓосувачки челик мрежа кабел се поврзува термометар да база, надвор од рерна.Лесен за складирање : Дигитални храна термометар, карактеристики на магнетното назад за да ви овозможи лесно да го закачите на фрижидерот или било какви метални површина; виси дупка за вашата кујна куките или lanyard;tabletop за било изгледот ситуација.На Thermo Pro TP-16 храна термометар им овозможува на неискусен или искусни готвачи да уживаат во наједноставните операција може да се замисли да ја мерат внатрешната температура на нивното месо.Без оглед на видот на месо сакате да готви и за кое приоритетни doneness ниво, TP-16 може да обезбеди temps за сите!Плус, можете исто така да поставите тајмер за растително несакани јадења, кои треба да се готви за точно 10 минути.Фурна Безбедно Месо Термометар Поддржува Претходно Месо Температури.Нема повеќе потреба да се сеќавам на точниот temp за средни ретки говедско месо!Можете да изберете од различните пре-програмирани претходно температури или нивните поврзани doneness нивоа од дигиталниот рерна термометар.Имаат своја желба?Се чувствуваат слободни да го внесете вашиот сопствен температура рачно!.Готвење термометар карактеристики Аларм Функција.Ај вие никогаш не пропушти шансата за совршено време за да се отстрани месо од топлина, како што е нашата единица е опремено со аларм кога добра опција е постигнат!.Повеќе Монтажа Опции.Tabletop, магнетни назад и wall-mountable дизајн.Без оглед на вашата кујна распоред или како сакате да го позиција на вашата скара термометри, ние нудиме различни монтажа опции за да се вклопи во секоја кујна.

За производот

Купувачите избираат и