• Свеж
Neewer 2 Двор x 60 Инчи/1.8 M x 1.5 М Полиестер Бела Лесна Дифузија Ткаенина за Фотографија Softbox,Светлина Шатор и Осветлување Светлина Модификаторот

Neewer 2 Двор x 60 Инчи/1.8 M x 1.5 М Полиестер Бела Лесна Дифузија Ткаенина за Фотографија Softbox,Светлина

DEN 527.76

Од стока
Достапно.

2 Двор x 60 Инчи/1.8 M x 1.5 М на DIY дифузија ткаенина.Направени од не-yellowing бела полиестер проѕирен текстил.Светлината намалувањето е за 1.0 f-stop.Еден дел лесна дизајн,лесен и издржливи.Омекнување на светлина и го елиминира рефлексии и сенки.Парична казна изработка.Обвивката е направено по сите рабови за поголема трајност.Високо квалитетен материјал.Направен од бело полиестер проѕирен текстил.Двојно еднострани на располагање.Двете страни на позадина се бели и може да се користи на двете страни.Голема површина на бела проѕирна ткаенина ја ослабне заслепувачка светлина и омекне кожата.DIY.Можете да ја користите оваа ткаенина за softboxes, светлина шатори и дифузија панели и така натаму.Лесен за употреба.Светлината тежина овозможува да се користи од секој Агол, вклучувајќи мека надземни светлина која може да биде лесно се ракува.Големи.Може да се користи за големи сцена осветлување, повеќе мека светлина крпа со употреба, можете да добиете светлина ефект што сакате.Забелешка 1 : Доколку е потребно, може да се мијат со рака и машина.Тоа се забранува користење на корозивни чистење материјали за чистење.Забелешка 2 : температурата на перење и пеглање не треба да надминува 40℃.Забелешка 3 : ве Молиме избегнувајте сушење на сонце, препорачливо е да се исуши во сенка.Опис : Ова ткаенини се обложени со не-yellowing бела полиестер проѕирен текстил и е совршена за создавање големи дифузија панели и за DIY шатор градител.Можете да ја користите оваа ткаенина за softboxes,светлина шатори и дифузија панели и така натаму.Ова помага за намалување на остри сенки и рефлексии на сјајни предмети.Спецификации : едно парче лесна дизајн Големина : 2 Двор x 60 Инчи/1.8 M x 1.5 М Ефект : Светлина Дифузија Материјал : Полиестер Боја : Бела Пакет Содржина : 1 * 2 Двор x 60 Инчи/1.8 M x 1.5 М Дифузија Ткаенина Голема површина на бела проѕирна ткаенина ја ослабне заслепувачка светлина и омекне кожата.

За производот

Купувачите избираат и