• Свеж
Fovitec - 24x32 Правоаголник Softbox со Grid & Bowens Speedring за Фото & Видео

Fovitec - 24x32 Правоаголник Softbox со Grid & Bowens Speedring за Фото & Видео

DEN 1198.80

Од стока
Достапно.

Содржина : 1x 24"x32" softbox, 4x челични прачки, 2x diffusers, 1x саќе мрежа, 1x Bowens S-Тип speedring, 1x торбичката.Одлично за Фото и Видео : Портрети, headshots, производ фотографија, интервју осветлување, livestreaming.Diffusers : Внатрешна & надворешниот diffusers се шири вашата светлина рамномерно, создавајќи помек светлина и пониски specularity.Мрежа : Ограничува зрак агол на вашата светлина, кои ви даваат прецизна контрола.Големина на & Облик : Идеален за мека headshots, уште живот, и производ фотографија.Напор set-up и демонтажа.Обезбедува контролирана светла, мека заврши околу осветлување.Студиото ПРО Правоаголник Мека кутија со Bowens Брзина прстен се користи за да се дифузни strobe светла и да ви обезбеди со дури и осветлување.На дифузија панели ви овозможи да се прилагоди на излезот на strobe главата создавање помек повеќе ласкави светлина, отвори сенки.Мрежа додава екстра слој на контрола на светлина со стеснување фокусот на светлината точно каде што треба.Оваа концентриран извор на светлина помага кога ќе сакате да се задржи на светлина далеку од позадината.На преносливост и лесни ткаенини од оваа мека кутија направи транспорт лесно.Користејќи мека кутија драматично ќе се подобри вашиот портрет осветлување.

За производот

Купувачите избираат и