• Свеж
Aputure Фенер 90 Softbox Мека Светлина Модификаторот Bowens Планината за Mark II 120D II 300D II 300X LS60D&60X 100D&100X 200D&200X и Други Bowens Планината Светлина, Aputure Простор Светлина Надгради

Aputure Фенер 90 Softbox Мека Светлина Модификаторот Bowens Планината за Mark II 120D II 300D II 300X LS60D&60X

DEN 3336.00

Од стока
Достапно.

МЕКА СВЕТЛИНА ВО СЕКУНДИ:Градење по истиот дизајн како класичен Aputure Фенер, на Фенер 90 парови истата брзо-да се изгради систем со поголема површина да се обезбеди дури и помек волуметриски осветлување решение.Во 90cm, на Фенер 90 има ист дијаметар како Aputure е Светлосна Купола II модификаторот, со уште повеќе дифузен површина, дозволувајќи им на Фенер да веднаш светне големи простори. 1-Стоп Ткаенина Дифузија : На Фенер 90-тите 1-стоп дифузија штрајкови рамнотежа помеѓу омекнување на точка LED извор на производството и намалување на светлината на косата.Ткаенини Лесни за Контрола Здолниште : вклучени се отстранува обрачот-и-јамка здолниште може лесно да се тркалаат до & долу, и да го прикачите на Фенер 90 & себе за прецизно мека светлина контрола.Брз-Изградба на Дизајн : Поставување на Фенер во 90 секунди.Едноставно притиснете надолу и да го прикачите на куки на рамката.Стандард Bowens Додаток Планината : Компатибилен со Aputure Bowens Планината светла, вклучувајќи го и LS 600d Про, C300d II, 300x, & C120d II. 90 СМ SOFY СВЕТЛИНА МОДИФИКАТОРОТ.

За производот

Купувачите избираат и