• Свеж
МТ-705 Дифузија Пумпа за Масло - 500cc, Висок Вакуум, Dow Corning Еквивалент

МТ-705 Дифузија Пумпа за Масло - 500cc, Висок Вакуум, Dow Corning Еквивалент

DEN 5759.76

Од стока
Достапно.

ЕКВИВАЛЕНТНО на Dow Corning DC-705 масло за употреба во ултра-висок вакуум производство средини.БЕСПЛАТНИ непосредна превозот со комплементарни Safety Data Sheet.НАЈВИСОК фенил содржината на сите силикони дифузија пумпа течности.УДОБЕН 500cc контејнери дозволи за тестирање на широк спектар на вакуум апликации.МТ-705 дифузија пумпа течност нуди најголем отпор на радијација.Dow Corning веќе не се нуди DC-705 за продажба.Среден запад Волфрам го пополнило празнината, нудејќи им на private label 705 хемиски производи еквивалент во 500 кубика шишиња.Pentaphenyl trimethyl trisiloxane.МТ-705 дифузија пумпа течност е безбоен на светлина слама, единствена компонента за ultrahigh vacua во опсег на 10 E-9 да 10 E-10 torr untrapped и 10 E-11 torr заробени.Пареа под притисок и backstreaming го оценувате на МТ-705 Дифузија Пумпа Течност се ниски доволно користење на стапици или ладење може да биде неопходен за сите ultrahigh и ultraclean вакуум апликации.Тоа е најголем фенил содржината на сите силикони дифузија пумпа течности, и оттука, најдобар отпор на радијација.Дополнително, MT-705 има висока спонтано палење температура.Замена за и еквивалентно на Dow Corning DC-705. Се продаваат како ДС-705, KJLC 705, и Invoil 705 на друго место.

За производот

Купувачите избираат и