• Свеж
DISANA Волна Пелена Покрие Органски Merino Soaker Над Панталони Крпа Пелени Nappy 131

DISANA Волна Пелена Покрие Органски Merino Soaker Над Панталони Крпа Пелени Nappy 131

DEN 332.88

Од стока
Достапно.

100% Merino Волна.Увезени.Повлекување На затворање.Рака Мие Само. 100% органски merino волна.Произведени во Германија.Двојно плетени - 2 слоеви на волна.Заверена од GOTS (global органски текстил стандард).Големина висина 62-68 cm (24-27 инчи) - прибл.за 3-6 месеци.Големина висина 74-80 cm (29-31 инчи) - прибл.6-12 месеци.Големина висина 86-92 cm (34-36 инчи) - прибл.за 12-24 месеци.Големина Висина 98-104 cm (38-41 инчи) - прибл.за 2-3 години.Добро познат во целиот свет супер симпатична Disana волна поклопец за вашиот малку еден.Како и сите Disana волна-статии оваа nappy покрие произведени од 100% merino волна.Merino волна е softest волна - идеален за бебешка кожа.Тоа е природен регулатор на температурата на телото, особено кога се носи против кожата.Merino волна одлично ги апсорбира и да се одвратат влага.Волната исто така е дише дури и кога се влажни, дозволувајќи им на воздухот да циркулира и спречување на бебето сокол од добивање на влага.Благодарение на волна пелена маска, влажна пелена останува на иста температура како што се телото, а бебето нема да се чувствуваат студ, дури и надвор од вратите во зима.Двојно плетени.Висок квалитет на производот.Произведени во Германија.Заверена од GOTS (global органски текстил стандард).Само изберете боја и големина што ви треба.Големина на 3-6 месеци, за висина 62-68 cm (24-27 инчи), Максимум колковите обем (со крпа пелена на) 61 см (24 инчи), Максимум бедрото (нога) обемот 22 см (9 инчи).Големина на 6-12 месеци за висина 74-80 cm (29-31 инчи), Максимум колковите обем (со крпа пелена на) 68cm (27 инчи), Максимум бедрото (нога) обемот 26 cm (10 инчи).Големина 12-24 месеци за висина 86-92 cm (34-36 инчи), Максимум колковите обем (со крпа пелена на) 79 цм (31 инчи), Максимум бедрото (нога) обемот 30cm (12 инчи).

За производот

Купувачите избираат и