• Свеж
Персоналните Merino Волна Бебе Крпа Пелена Покрие Soaker Longies

Персоналните Merino Волна Бебе Крпа Пелена Покрие Soaker Longies

DEN 909.60

Од стока
Достапно.

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Персоналните плетени пелена покрие-longies со вашето бебе името (максимум 6 симболи)!. 100% merino волна.Произведено во ЕУ.Големина S - прибл. 0-5 месеци, Големина М - прибл. 6-12 месеци, големина L - прибл. 12-24 месеци.Само одлична за користење на повеќе крпа пелена или над расположливиот пелена.Една нова персоналните волна longies за вашиот малку еден.По купување ве молам дозволете ми да знам зборот/име сакате да ме стави на панталони под срцето (максимум 6 букви).Оваа пелена поклопецот е плетени од 100% merino волна (нови, никогаш не се користи пред највисок квалитет италијански предиво).Еден слој од волна - НЕ двоен плетени.Merino волна е softest волна - идеален за бебешка кожа.Тоа е природен регулатор на температурата на телото, особено кога се носи против кожата.Merino волна одлично ги апсорбира и да се одвратат влага.Волната исто така е дише дури и кога се влажни, дозволувајќи им на воздухот да циркулира и спречување на бебето сокол од добивање на влага.Благодарение на волна пелена маска, влажна пелена останува на иста температура како што се телото, а бебето нема да се чувствуваат студ, дури и надвор од вратите во зима.Оваа пелена покрие ќе му овозможи на вашето бебе чувство на удобност и во ладни и топли временски услови.Таа е идеална за вашето бебе внатрешна и надворешна.Ве молиме мерка на вашето бебе со крпа пелена на.За големина S : Колковите обемот 30-43 cm (12-17 инчи), Бедрото (нога) обемот 16-28 cm (6-11 инчи), Inseam 19 cm (7,5 инчи).За големината M : Колковите обемот 40-55 cm (16-22 инчи), Бедрото (нога) обемот 22-33 cm (9-13 инчи), Inseam 26 cm (10 инчи).За големината L : Колковите обемот 50-60 см (19 до 24 инчи), Бедрото (нога) обемот 28-40 cm (11-16 инчи), Inseam 29 см (11 инчи).Стоката се заврши во 4-6 работни дена по купување и веднаш се испраќаат надвор.

За производот

Купувачите избираат и