• Свеж
ALVA Џеб Крпа Пелени Еднократно, Перат Прилагодливи, Една Големина за Бебе Момчиња и Девојки, 6 Пакет со 12 Внесува 6DM26

ALVA Џеб Крпа Пелени Еднократно, Перат Прилагодливи, Една Големина за Бебе Момчиња и Девојки, 6 Пакет со 12

DEN 959.76

Од стока
Достапно.

BPA Free, Phthalate Слободни, Латекс Слободни, Доведе Слободни.FASION s погодно за mammy да го носите бебето, додека преземање на прошетка или пак задолженија.Внатрешниот слој : велур крпа внатре, тоа не thold влага себе ,влага се подготвени далеку за да ја вметнете да се задржи вашето бебе да се исуши.Вметнете : секоја пелена ќе дојде со два 3-слој микрофибер влошки.Вметнете димензија околу 13.7" x 5.5".Погоден за бебиња и мали деца 3kg-15kg (6.6 – 33 килограми) (груба водич за повикување само).Должина на Пелена : 15" во должина X 13" во ширина.Една големина одговара на сите– можете да ја прилагодите пелена да ја саканата големина (S,M или L) со кршење на различни редови на копчиња на nappy.Хип прилепува и crossover прилепува за да се спречи "крило droop".Мие, водоотпорен и дише.Удобно еластична legging област за да се спречи протекување.Може да се користи како nappy на корица : Бидејќи nappy е водоотпорен, исто така, ќе се работи само како nappy капак.Користете тоа (без вметнување) со твоите пелени за еднократна употреба во текот на ноќта времето или нап време за да се спречи протекување и да ја задржите вашата постелнина сува.Измијте температура : под 30 Centigrade. (Помалку од 86 Фаренхајтови).Ве молиме да се мијат пелена капакот и вметнете одделно.ве молиме не го мијат пелени, заедно со други алишта.Можете да додадете малку сол во вода кога ќе се мијат пелени.Надворешниот слој : полиестер со водоотпорен и дише TPU .Неговата погодно за mammy да го носите бебето, додека преземање на прошетка или пак задолженија.Внатрешниот слој : велур крпа внатре, тоа не thold влага себе ,влага се подготвени далеку за да ја вметнете да се задржи вашето бебе dry Insert : секоја пелена ќе дојде со два 3-слој микрофибер влошки.Вметнете димензија околу 13.7" x 5.5".Погоден за бебиња и мали деца 3kg-15kg (6.6 – 33 килограми) (груба водич за повикување само)Должина на Пелена : 15" во должина X 13" во ширина.Една големина одговара на сите– можете да ја прилагодите пелена да ја саканата големина (S,M или L) со кршење на различни редови на копчиња на nappy.Хип прилепува и crossover прилепува за да се спречи "крило droop".Мие, водоотпорен и дише.Удобно еластична legging област за да се спречи leaking Can се користи како nappy на корица : Бидејќи nappy е водоотпорен, исто така, ќе се работи само како nappy капак.Користете тоа (без вметнување) со твоите пелени за еднократна употреба во текот на ноќта времето или нап време за да се спречи протекување и да ја задржите вашата постелнина сува.Измијте температура : под 30 Centigrade. (Помалку од 86 Фаренхајтови)ве Молиме да се мијат пелена капакот и вметнете одделно.ве молиме не го мијат пелени, заедно со други алишта.Можете да додадете малку сол во вода кога ќе се мијат пелени.

За производот

Купувачите избираат и