• Свеж
Обновливи Возрасни Пелени за Уринарна Инконтиненција - Унисекс Крпа Пелена Покрие - Специјални Потреби за Кратко во текот на ноќта Leakproof Заштита,L

Обновливи Возрасни Пелени за Уринарна Инконтиненција - Унисекс Крпа Пелена Покрие - Специјални Потреби за Кратко

DEN 683.76

Од стока
Достапно.

Големина на : XS : 60-80см,S : 66-86cm, M : 74-94cm, L : 77-102cm, XL : 84-106cm, XXL : 90-110cm, XXXL : 97-114cm(половината обем). - Обновливи крпа пелени машина перат - го замени скапите за еднократна употреба инконтиненција снабдувањето,ефикасно да се намали обемот на работа на членовите на семејството или медицинскиот персонал.Тоа е идеален производ за нега на семејства и болници. - Направен од свилен водоотпорен слој на надворешната - не crinkly звуци со движење. - Snap копчиња направи тоа лесно да се отстрани soiled пелена за корисникот или caregiver. - Овој производ е погоден за луѓето со благо инконтиненција, идеален за оние со намалена подвижност, седење, стоење.Спецификација : - XS код за половината обемот : 60-80см,максимална хип обемот : 90cm,нога обемот : 46cm - S код за половината обемот : 66-86cm,максимална хип обемот : 94cm,нога обемот : 48cm - M код за половината обемот : 74-94cm, максимална хип обемот : 98cm, нога обемот : 50cm - L закон за половината обемот : 77-102cm, максимална хип обемот : 102cm, нога обемот : 52cm - XL код за половината обемот : 84-106cm, максимална хип обемот : 106cm, нога обемот : 54cm - XXL код за половината обемот : 90-110cm, максимална хип обемот : 110cm, нога обемот : 56cm - XXXL код за половината обемот : 97-114cm, максимална хип обемот : 114cm, нога обемот : 58cm Features : 1. Изработена од мек текстил ткаенини, еднократно, се повторува за перење, економски и durable2. Високо квалитетен водоотпорен и дише ткаенина, 100% водоотпорни, особено анти-страна истекување design3. Половината може да се прилагоди elastically и нозете се меки.4. Носат и полетување исти како и на хартија пелена, се врзани за кревет пациентот е исто така лесно да се стави на и полетување, може да биде рачно или во машина за миење.

За производот

code for waist circumference:
60-80cm,
maximum hip circumference:
90cm,
leg circumference:
46cm
code for waist circumference:
66-86cm,
maximum hip circumference:
94cm,
leg circumference:
48cm
code for waist circumference:
74-94cm,
maximum hip circumference:
98cm,
leg circumference:
50cm
code for waist circumference:
77-102cm,
maximum hip circumference:
102cm,
leg circumference:
52cm
code for waist circumference:
84-106cm,
maximum hip circumference:
106cm,
leg circumference:
54cm
- XXL :
code for waist circumference:
90-110cm,
maximum hip circumference:
110cm,
leg circumference:
56cm
- XXXL :
code for waist circumference:
97-114cm,
maximum hip circumference:
114cm,
leg circumference:
58cm
Features:
1. Made of soft textile fabric, reusable, repeated washing, economical and durable :
2. High-grade waterproof and breathable fabric, 100% waterproof, especially anti-side leakage design :
3. The waist can be adjusted elastically and the legs are soft. :
4. Wear and take off the same as the paper diaper, the bedridden patient is also easy to put on and take off, can be hand or machine wash :

Купувачите избираат и