• Свеж
Esembly Крпа Пелена Внатрешен (3 Парчиња) и Водоотпорен Крпа Пелена Надворешниот Капак (Морска Сол), Големина 1 - со Секојдневниот Balm Пелена Крем (4 мл) - во текот на ноќта П

Esembly Крпа Пелена Внатрешен (3 Парчиња) и Водоотпорен Крпа Пелена Надворешниот Капак (Морска Сол), Големина

DEN 1634.40

Од стока
Достапно.

Овој пакет вклучува 3-големината на пакувањето 1 крпа пелена внатрешно, Големина 1 Esembly Водоотпорен Крпа Пелена Надворешниот во Лагуна дизајн, и 4 мл Esembly Секојдневниот Balm да ви ги даде сите податоци за вашето бебе нега пакет.НЕ ПРОТЕКУВАЊЕ ИЛИ УДАР ИСПИС : Избегнувајте озлогласениот пелена експлозии!Esembly пелени се направени на 2 течење-доказ делови.Внатрешниот обезбедува absorbency и Esembly Надворешно (се продава одделно) за слоеви во текот на Внатрешниот за хидроизолација и задржување.Заедно тие прават комплетна, blowout-доказ крпа пелена.ПЕЛЕНА се ПОКРИЈАТ И да ПЛИВААТ ПЕЛЕНА : Outers се дизајнирани да се користи како пелена маска, пелена заврши, пелена школка, пластични панталони, гума панталони над Esembly Inners (се продава одделно), или prefolds, станови, контури, и опремени пелени.Outers исто така, може да се користи на сопствените како Пливаат Пелена!.НЕГУВАМЕ, ЗАШТИТА, И да ги СМИРИ : Esembly Секојдневниот Balm е органски, хидратантен balm да се негува и да се заштити деликатната бебешка кожа.Помеша со сите бенефиции на органско кокосово масло и восок, тоа е маст-како конзистентност дека е хидратантен, мазна, и луксузен.ПРИЛАГОДЛИВ : На Esembly Крпа Пелена Inners беа направени да расте со вашето бебе.Тие доаѓаат во два трим-фитинг големини : Големина 1 (7-17lbs) и Големината 2 (18-35lbs).Половината прилепува овозможи корекција да се приспособат на проширување bellies, додека rippled основни и еластичен нога еластична се прошири како вашето бебе добива повисоки.

За производот

Купувачите избираат и