• Свеж
4 Бар МАПАТА Сензор Компатибилен со Хонда B/D/F/H-Серија Граѓански Прелудиум S2000 Интегра (1-43 PSI)

4 Бар МАПАТА Сензор Компатибилен со Хонда B/D/F/H-Серија Граѓански Прелудиум S2000 Интегра (1-43 PSI)

DEN 816.00

Од стока
Достапно.

Plug and Play 4 Бар МАПАТА Сензор Компатибилен со Хонда, B, D, F, H Серија Граѓански Прелудиум S2000 Интегра SOHC Моторот.Зелена.Вклучува О-прстен.Безбеден работен опсег до 43.5 psi на турбо зголеми притисокот.Answer : ___________________________ Note : Оваа КАРТА Сензор треба да биде калибриран со мотор софтвер за управување пред тоа ќе функционира правилно.Оваа Карта Сензор Одговара на сите D, B, F, и H Серија Граѓанско/ Интегра/ Договор/ Вовед/ и '00-'05 S2000 мотори кои се користат на гас тело монтирани МАПАТА сензор.Ова е прилагодено сензор со различни напони од акциите МАПАТА сензор.Подесување е потребно.Компатибилен За Хонда и Акура Возила со D-серија, Б-серија, H-серија мотори. 20-400 k Pa безбеден работен опсег до 44 psi на турбо зголеми притисокот. 50-400 KPA 0.563-4.8 V SCALAR = 838 OFFSET = 31 Возило Fitment : Граѓанска 88-00 сите модели Спогодба 94-02 сите модели вклучувајќи V6 CRV 97-01 сите модели Del Sol 93-97 сите модели Одисеја 95-01 сите модели Вовед 92-01 сите модели S2000 00-05 сите модели CL 97-99 сите модели / CL 01-03 V6 модели (премиум само) TL 99-03 сите модели Интегра 90-01 сите модели (90-93 модели ќе бара 94+ гас тело за правилна монтажа).

За производот

Купувачите избираат и