• Свеж
OMNI-Моќ компатибилен со Хонда/Акура К-серија Plug and Play 4 Бар МАПАТА Сензор

OMNI-Моќ компатибилен со Хонда/Акура К-серија Plug and Play 4 Бар МАПАТА Сензор

DEN 1115.76

Од стока
Достапно.

Omni Power 4 Бар МАПАТА Цела Притисок Сензор Компатибилен со Хонда / Акура К-Серија Мотори.Omni Моќ САД 2.5, 3, 4 и 7 Бар МАПАТА (Колектор Апсолутен Притисок) сензори употреба на техниката биполарно op amp circuitry со тенок филм отпорник мрежи изграден во секој микро чип.Притисок промени се пресметуваат на вистински линеарна 0-5 volt скала преку специјално дизајниран силикон притисок сензор кој исто така компензира за температура промени.Уникатна способност да се компензира за температура промени овозможува Omni Моќ САД МАПАТА сензор за да остане најмалку 99% точни од 32 степени F 180 степени F низ нејзиниот опсег на скала.Со вистинската линеарна притисок наспроти напон скала постои никогаш не треба да се ре-мелодија на различни надморски височини, како и со други сензори.Други сензори на пазарот не треба точно линеарна скалирање која може да предизвика вашиот мотор да излезе на мелодија со кота промени, често резултира во неактивен проблеми, сиромашните возност, и катастрофални мотор штета.Omni Моќ 4 бар МАПАТА сензори може прецизно да се пресмета зголеми притисокот од 1-43+ psi (7 бар 1-80+ psi,) додека се уште не дозволуваат мазна акции ОЕМ управливост во било поттик ниво.Во склопот спакувани во ОЕМ димензионални домување за лесно се инсталира и на ОЕМ се погледне.

За производот

Купувачите избираат и