• Свеж
3 Бар МАПАТА Сензор Т-САЈТОТ Сензор со Конектор Pigtail за ГМ Фаза 1 LNF 2.0 T Надградба

3 Бар МАПАТА Сензор Т-САЈТОТ Сензор со Конектор Pigtail за ГМ Фаза 1 LNF 2.0 T Надградба

DEN 247.20

Од стока
Достапно.

3 Бар МАПАТА Т-САЈТОТ Сензор За ГМ LNF 2.0 Турбополнач Надградба за Полнење.Repalces Дел Број : 55206797. Притисок опсег : 11-307 kpa; Напон ограничување (m V) : 250-4750. * Забелешка : Мора да се користи со печат/О-Прстен PN 12626998 (Не се Вклучени).На сензорот ќе бара измена пред собранието или протекување може да се случи.шеф мора да бидат отстранети за да се спречи мешање со усогласување табот на ЦАЦ цевка.Оваа 3 Бар Мапата Сензор за оние од вас кои сакаат да се стави заедно свој 3 бар мапата сензор надградба или кои веќе имаат HP Приемници на нивните 2.0 T LNF моторот.Замените вашата фабрика МАПАТА сензори кои удар од кога ќе го вклучите вашиот поттик со овој 3 бар МАПАТА сензор за само неколку минути!Се препорачува ЕКИ Програмирање Во HP Приемници, поставен на МАПАТА сензор линеарна да 65.89, МАПАТА сензор форумот да -6.35, Поттик сензор линеарна да 65.89, и Поттик за сензор форумот да -6.35. Возилото Fitment : LNF мотор 2007-2009 Pontiac Краткоденица GXP 2007-2009 Сатурн Небото Максимум 2009-2010 HHR СВ 2008-2010 Кобалт, СКОПЈЕ На TMAP сензор може да треба да се падна малку да започнете задржете гром.Топ треба да бидат построги до 10 Nm (89 lb во).Тоа е многу важно што болт не се олабават.

За производот

Купувачите избираат и