• Свеж
321 од не 'Рѓосувачки Челик Фолија, Неполиран (Мил) Финиш, backing_type Темперамент, АМС 5510/ASTM A240/ASTM A167, 0.002 Дебелина, 12 Ширина, 24 Должина (Пакување од 30)

321 од не 'Рѓосувачки Челик Фолија, Неполиран (Мил) Финиш, backing_type Темперамент, АМС 5510/ASTM A240/ASTM

DEN 2562.72

Од стока
Достапно.

321 од не ' рѓосувачки челик нуди отпорност на корозија на високи температури.Неполиран (мил) површината нема крај.Ги исполнува АМС 5510, ASTM A240, и ASTM A167 спецификации.Стандард толеранција.На 321 од не ' рѓосувачки челик фолија има неполиран (мил) површина, ги исполнува SAE Aerospace Материјал Спецификации АМС 5510 и Американското Здружение за Испитување и Материјали Меѓународен ASTM A240 и ASTM A167 спецификации, и има стандарден толеранција.На 321 од не ' рѓосувачки челик одделение вклучува титаниум за отпорност на корозија на високи температури.Аустенитно нерѓосувачки челик, тоа е обично nonmagnetic.Нерѓосувачки челик е метална легура со отпорност на дамки и rusting во многу средини каде челикот би обично се деградира.Хемиски состав на секое одделение создава зрно структура која паѓа во една од пет класи : аустенитно, дуплекс, феритни, мартензитни, и врнежи стврднување.Аустенитно класа содржи повеќето formable, weldable, и отпорни на корозија од не ' рѓосувачки челик оценки, но тие не можат да бидат топлина третираат.Затегнувачка цврстина, што се користи за да се укаже на материјал е целокупниот сила, е врвот на стрес може да издржи пред да се крши.Отпорност на корозија опишува материјал е способност да се спречи влошување на состојбата предизвикана од атмосферата, влага или друг медиум.Магнетизам го карактеризира како многу материјал се спротивстави или да привлече магнет.

За производот

Купувачите избираат и