• Свеж
Mandala Dotting Алатки во Собата за Уметност Рок Сликарство Mandala Сликарство Dotting Stencils Комплет Рок Сликарство Колекции за Возрасни Вклучува Dotting Алатки Dotting Прачки

Mandala Dotting Алатки во Собата за Уметност Рок Сликарство Mandala Сликарство Dotting Stencils Комплет Рок

DEN 1624.80

Од стока
Достапно.

На mandala сликарство dotting алатка поставите не е само погодна за рок уметнички слики, но исто така одговара на сликарство на ѕидовите, дрвени табли, платна и мебел.Најдобро за сликарство почетник.Исклучителна Scribing Алатки : Секој акрилик пенкало е прецизност се сече и се погодни за цртање поени на карпи, хартија, се протегала платно или многу други површини да се создаде исклучителна mandala уметност.Широка Примена : Погоден за рок сликарство, домот и декорација на уметност дизајн.Ние сме посветени на обезбедување на вас со совршен mandala алатки за цртање.Ограничено Време Mandala Dotting Алатки Сет Вклучува 6 четки, 5 dotting алатки, 4 топката перо, 4 mandala stencils, 1 слика коцки.Високо-квалитетни Материјали : Направен од високо-квалитетни материјали, точка сликарство алатки како што се од нерѓосувачки челик гумена, четки се многу издржливи.Покрај тоа, тие се лесни и лесно да се носат.Може да се подготви прекрасни модели за долго време без чувство на замор.Пакетот Вклучува : 6 x четки 5 x dotting tools 4 x топката перо 4 x mandala stencils 1 x сликарство trays12 добро Пигмент Плоча, мазна и рамна, за 5.3 инчи во дијаметар, погоден за акварел, gouache, акрил и масло сликарство.

За производот

Купувачите избираат и