• Свеж
Speculo Осветлување Тифани Стил на Подот Светилка W16H66 Инчен Црвено Dragonfly Обоено Стакло Кристално Мушка Сенка Читање Светлина за Дневна Соба и Спалната соба Студија Ба?

Speculo Осветлување Тифани Стил на Подот Светилка W16H66 Инчен Црвено Dragonfly Обоено Стакло Кристално Мушка

DEN 5279.76

Од стока
Достапно.

[ТИФАНИ, ТАБЕЛА СВЕТИЛКА ГОЛЕМИНА] : Тифани Светилки : Абажур Широк 16 инчи (41cm) Висина 66inch (166cm), алуминиумски Легури База ,УЛ наведени, се Префрлат : Онлајн-on/off.Крај : Бронзена Боја и рачно изработени Обоено Стакло Абажур, Соберете е Лесно, ве Молиме да Користите Две E26 Led Lumiled Сијалица или Блескаво со Wattage на МАКС 60 W,Различни Сијалица Може да Добие Различни Осветлување Ефект. [ОБОЕНО СТАКЛО ТАБЕЛА СВЕТИЛКА ЗА] : фино фрлија база е завршена во античкиот бронза и се одликува со ширум сложена дизајн, Совршено за да додадете до дневна соба, спална соба, ден, или било каде што има потреба за еден допир на сончеви шарм, Домот подарок сигурни дека да се биде прифатена од страна на бизнис колеги, клиенти, Пријатели, и Љубовник. [БЕЗВРЕМЕНСКИ] : Тифани стил уметност стакло секогаш нуди магична убавина која ги одразува вистинската мајсторство на овие преданија парчиња.Glassmaking е древна уметност и оваа производителот користи само најдобрите стакло.Со фино избраната стакло во секоја сенка, овие светилки сигурно ќе биде безвременски класици во вашиот дом. [Рачно изработени] : Оваа убава и светла табела светилка е рачно изработени користејќи методи за првпат развиена од страна на Луис Удобност Тифани.Сенка содржи парчиња од обоено стакло, секоја страна-се сече и се завиткани во ред бакарна фолија, Со Голема Колекција Вредност, Стотици Години Може да Се Користи. [За Вашето Задоволство] : 90 дена наплата слободни & 24 часа Услуги секојдневни, Ако се појават какви било проблеми, ве молиме контактирајте со нас, бидејќи нашите број еден цел е задоволството на клиентите.П : Зошто мојот светилка изгледа како пластика?.A : процесот на производство на обоено стакло е различна од обична чаша.Обоено стакло ќе биде поубаво и повеќе декоративни од обична чаша.П : постои ли начин да се направи разлика помеѓу стакло и пластика?.A : се Погледне за парче од стакло и затропа на абажур.Ќе слушнете многу јасно стакло звук.Ова е најдобар начин да се идентификуваат.П : Што е црна линија на абажур?.О : Ова е прачка за заварување, што се користи за да се поврзете стакло листови.Моделот на абажур е spliced од страна на стотици рачно изработени обоени стакло, кои се сите, рачно изработени, па ќе најдете дека заварување род е нерамна.

За производот

Купувачите избираат и