• Свеж
N'Ice Капи Момчиња Девојчиња Деца Бебе Sherpa Наредени Руно Шапка Mitten Топло Зима Сет

N'Ice Капи Момчиња Девојчиња Деца Бебе Sherpa Наредени Руно Шапка Mitten Топло Зима Сет

DEN 340.56

Од стока
Достапно.

Polarfleece.Увезени.Кука и Јамка затворање.Машина перат.ТОПЛО И УДОБНО : N'Ice Капи руно материјали се избрани за мекост и удобност, и се природно топла и малку отпорни на вода.Шапка и белезници се сите двојно обложени со мека и нејасни sherpa обвивка, така што тие се многу топло во ладно време.Овие капи и белезници се толку мека и пријатна, дека дури и нашите fussy tots се среќни да се носат овие руно двоен слој кој го поставува.ВОЗОВИТЕ АВИОНИ И АВТОМОБИЛИ!Согорување моторот ги исполнува симпатична бебе во овие класичен пилот шапка и mitten поставува со забава транспорт embroideries.Шапка и mitten додаток поставува доаѓаат во неколку различни основни бои за да одговара на сите на вашето дете е зима ладно време облека.Шапка има quintessential виси плетенка tassel на врвот за стил.ЛЕСНО ДА се СТАВИ НА И ОСТАНУВА НА : капа карактеристики кука и јамка брадата рака дека е лесно да се примени и овозможува безбедна одговара на вашето дете главата дали играње надвор или во комплет во еден шетач.На белезници се дизајнирани со еластична во зглобовите област, која widens и овозможува лесен-за одговара.Овие додаток групи се одлични за активни мали деца кои сакаат да играат околу надвор!.ГОЛЕМИНАТА ИНФОРМАЦИИ : капа и mitten додаток се поставува достапен во 4 големини.За помали младата големини од 3 до 6 месеци и 6-18 месеци, белезници не се палците.За поголеми димензии од 2-3 години и 4-7 години, белезници мора палците.Микро руно ткаенина има добра водат и затоа секоја големина може да понекогаш се вклопуваат широк момчиња и бебето возраст опсег.НИЕ СМЕ ОД МИНЕСОТА.ТОА Е ЛАДНО ДО ТУКА!Со над 30 години работно искуство расчистување на снегот во Минесота зими, ние во N'Ice Капи се разбере важноста на постоење на квалитетна и безбедна зима облека.Ние се длабоко посветени на обезбедување на вас со висок квалитет на производи, така што вашите малечки ќе остане топол и безбедно додека да се забавувате, да играат надвор во текот на зимата.

За производот

Купувачите избираат и