• Свеж
ЕНА Палење Серпентина Пакет Компатибилен со Ford Mazda Меркур Windstar Mustang Ranger Бик MPV B3000 Cougar Мистика Sable V6 Замена За FD488 C901

ЕНА Палење Серпентина Пакет Компатибилен со Ford Mazda Меркур Windstar Mustang Ranger Бик MPV B3000 Cougar Мистика

DEN 671.76

Од стока
Достапно.

ЕНА Калеми за Палење се конструирани за оригинална опрема и замена на апликации.Секоја компонента или натпревари или се подобрува на OE дизајн за да се обезбеди брза и лесна инсталација со супериорни перформанси и сигурност.Го намалува заедничко палење серпентина прашања, како што се; не/тешко да почне, долго чудак време, misfires, недостаток на енергија, во согласност пренос смени, искра plug fouling, предвремено каталитички конвертор неуспех, слаба економичност на горивото, проверете мотор светлина осветлување.Дизајниран и произведен да работат сигурно под сите услови на работење и во текот на целиот мотор брзина спектар за врв перформансите на моторот.ЕНА производи се дизајнирани да ги исполнуваат или надминуваат OE спецификации во форма, одговара и функција. 1 Година Ограничена Гаранција - ве Молиме да користите внесете го вашето возило во вашата Гаража погоре за да ја видите ако овој дел е компатибилен со вашето возило. 1995-2000 Ford Контура. 2000-2001 Mazda MPV. 1999-2000 Меркур Cougar. 1995-2000 Меркур Мистика. 1998-2000 Година Форд Ренџер. 1996-2000 Ford Бик. 1995-2000 Ford Windstar. 1997-2000 Mazda B3000. 1996-2000 Меркур Sable. 1989-1997 Ford Thunderbird. 1994-2000 Ford Mustang. 1990 Меркур Cougar. 1994-1997 Меркур Cougar. 1998-2000 Година Ford E-150 Econoline. 1998-2000 Година Ford E-150 Econoline Клуб Вагон. 1998-2000 Година Ford E-250 Econoline. 1998-2000 Година Ford F-150. 1995 Jaguar XJ12. 1996 Jaguar XJ12. Се елиминира misfire.Директна замена во возило.Издржлив како што тие доаѓаат.Лесна Инсталација.Нарачана за патот.Одговара OE-технолошка опрема со леснотија.Тестирани во вистински животни ситуации.Повеќето калеми дојде пред-подмачкан. 1995-2000 Ford Contour2000-2001 Mazda MPV1999-2000 Меркур Cougar1995-2000 Меркур Мистика. 1998-2000 Година Ford Ranger1996-2000 Ford Taurus1995-2000 Ford Windstar1997-2000 Mazda B30001996-2000 Меркур Sable. 1989-1997 Ford Thunderbird1994-2000 Ford Mustang1990 Меркур Cougar1994-1997 Меркур Cougar. 1998-2000 Година Ford E-150 Econoline1998-2000 Ford E-150 Econoline Клуб Wagon1998-2000 Ford E-250 Econoline1998-2000 Ford F-150. 1995 Jaguar XJ121996 Jaguar XJ12.

За производот

Купувачите избираат и