• Свеж
Орел во 1921 година Поцинкуван Челик Кабинет Полица, за 1926 година, 2610, HAZ1926, HAZ2610 Тапан за Чување на Безбедноста на Кабинетот

Орел во 1921 година Поцинкуван Челик Кабинет Полица, за 1926 година, 2610, HAZ1926, HAZ2610 Тапан за Чување

DEN 300.48

Од стока
Достапно.

Кабинетот на полицата може да се користи со еден Орел 1926 година, 2610, HAZ1926, или HAZ2610 55-галон тапан за чување на безбедноста на кабинетот (се продава одделно) за да се зачуваат безбедност лименки или додатоци.Изработени од поцинкуван челик, која е отпорна на ' рѓа, вдлабнатини и одредени хемикалии.Мерки 14-3/4 инчи длабоки.Земја на потекло : сад.Орелот 1921 кабинет полица е поцинкуван челик полица која може да се користи во близина на врвот на еден Орел 1926 година, 2610, HAZ1926, или HAZ2610 55-галон тапан за чување на безбедноста на кабинетот (се продава одделно) за да се зачуваат безбедност лименки или додатоци над тапан.Полицата е изработени од поцинкуван челик, која е отпорна на ' рѓа, вдлабнатини и одредени хемикалии.Тоа мерки 14-3/4 инчи длабоки (хоризонтална оддалеченост од напред-назад).Опасен складирање кабинети се користи за да ги зачувате, организирате, и изолирам за безбедност на контејнери кои содржат запалливи или опасни течности.Некои кабинети се изработени од поцинкуван челик и се двојно ѕидови за да се намали ризикот од пожари.Другите се направени од полиетилен, која е отпорна на одредени киселини и корозивни течности.Кабинети може да има стандард шарки врати дека во близина рачно или самостојно затворање на шарки или лизгачки врати кои се затвори автоматски.Тие можат да бидат колор-кодирани : жолта за flammables; црвена combustibles; сина за corrosives; зелена за пестициди; сребрена или неутрална светлина за лабораториски материјали; и бела или сива боја за други отпадоци или отворено гардероби.Одредени кабинети се FM Одобрени и да ги задоволи Националните Заштита од пожари Асоцијација (NFPA) и Професионални Безбедност и Здравје Администрација (OSHA) стандарди за чување и ракување на запаливи течности.Опасен складирање кабинети се користи во голем број на комерцијални и индустриски средини и, исто така може да биде погоден за домашна употреба.Орел Производство на Компанијата произведува индустриски безбедност, haz-мат, и складирање на производи кои ги исполнуваат Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандарди за обезбедување на квалитет.Компанијата, основана во 1894, е со седиште во Wellsburg, ВИРЏИНИЈА.

За производот

Купувачите избираат и