• Свеж
Орел 1979GN Самостојно Затворање Адаптер за Полнење, 2 Висина x 6 Ширина x 16-1/2 Длабочината, за HAZ9010 Тапан за Чување на Безбедноста на Кабинетот

Орел 1979GN Самостојно Затворање Адаптер за Полнење, 2 Висина x 6 Ширина x 16-1/2 Длабочината, за HAZ9010 Тапан

DEN 465.60

Од стока
Достапно.

Авто-затворање адаптер за полнење може да се користи со еден Орел HAZ9010 тапан за чување на безбедноста на кабинетот (се продава одделно) за да го конвертирате две рачно затворање на вратите во авто-затворање на вратите.Може да помогне во одржување запаливи или опасни течности безбедно содржани и да се исполнат одредени локални, државни, или федералните оган кодови.Направен од челик, која е отпорна на оган, на абење и отпорност.Мерки 2 x 6 x 16-1/2 инчи (H x W x D).Орелот 1979 GN самостојно затворање адаптер за полнење може да се користи со еден Орел HAZ9010 тапан за чување на безбедноста на кабинетот (се продава одделно) за да го конвертирате две рачно затворање на вратите во авто-затворање на вратите за да им помогне го задржи запаливи или опасни течности безбедно содржани и да се исполнат одредени локални, државни, или федералните оган кодови.Комплет компоненти се направени од челик, која е отпорна на оган, на абење и отпорност.Комплет мерки 2 x 6 x 16-1/2 инчи (H x W x D). (H е висина, вертикална оддалеченост од најниската до највисоката точка; W е ширина, хоризонтална оддалеченост од лево кон десно; D е длабочина, на хоризонтална оддалеченост од напред-назад.)Опасен складирање кабинети се користи за да ги зачувате, организирате, и изолирам за безбедност на контејнери кои содржат запалливи или опасни течности.Некои кабинети се изработени од поцинкуван челик и се двојно ѕидови за да се намали ризикот од пожари.Другите се направени од полиетилен, која е отпорна на одредени киселини и корозивни течности.Кабинети може да има стандард шарки врати дека во близина рачно или самостојно затворање на шарки или лизгачки врати кои се затвори автоматски.Тие можат да бидат колор-кодирани : жолта за flammables; црвена combustibles; сина за corrosives; зелена за пестициди; сребрена или неутрална светлина за лабораториски материјали; и бела или сива боја за други отпадоци или отворено гардероби.Одредени кабинети се FM Одобрени и да ги задоволи Националните Заштита од пожари Асоцијација (NFPA) и Професионални Безбедност и Здравје Администрација (OSHA) стандарди за чување и ракување на запаливи течности.Опасен складирање кабинети се користи во голем број на комерцијални и индустриски средини и, исто така може да биде погоден за домашна употреба.Орел Производство на Компанијата произведува индустриски безбедност, haz-мат, и складирање на производи кои ги исполнуваат Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандарди за обезбедување на квалитет.Компанијата, основана во 1894, е со седиште во Wellsburg, ВИРЏИНИЈА.Она што е во Кутијата?Затворање mechanism Hydraulic cylinder Brackets Screws Instructions.

За производот

Купувачите избираат и