• Свеж
Колумбија Mens Timberturner Јакна

Колумбија Mens Timberturner Јакна

DEN 3059.76

Од стока
Достапно.

100% Полиестер; 100% Најлон.Увезени.OMNI-ТОПЛИНА : Нашиот патентиран Топлина Рефлексивни облека се крајната тело топлина за управување со системот за отворено перформанси.Внатрешната обвивка се состои од нашите метален dot моделот дизајниран за да ја задржат топлината, додека дише ткаенина dissipates влага.OMNI-TECH : Нашиот комерцијален технологија обезбедува воздух-порозни заштита, што е водоотпорен и дише, одржување на мајката природа е елементи надвор, во исто време овозможувајќи внатре да дишат, одржување сте суви и удобно, без разлика на условите.РАЗНОВРСНА ВОДООТПОРЕН ЈАКНА : Направен со напредни ткаенини и материјали, овој храбар функција богати ски јакна е изграден за да се изврши и заштита на и надвор од терените.ПРАКТИЧНИ ФУНКЦИИ : Оваа јакна вклучува drawcord прилагодливи хауба, zippered пред џебови, внатрешна безбедност џеб, ски помине џеб, а очила џеб, прилагодлив ракави, на прилагодливи snap назад во прав здолниште, и drawcord прилагодливи полите.ИЗГРАДЕНА МИНАТАТА : Колумбија е внимание на детали е она што ги поставува нашата облека, освен.Впишување само на највисок квалитет на материјали, експерт крои и изработка.Ова е долготраен зимска јакна ќе уживате за сезони за да се дојде.

За производот

Купувачите избираат и