• Свеж
Колумбија Mens Timberturner Јакна

Колумбија Mens Timberturner Јакна

DEN 3059.76

Од стока
Достапно.

ПРАКТИЧНИ ФУНКЦИИ : Оваа јакна вклучува drawcord прилагодливи хауба, zippered пред џебови, внатрешна безбедност џеб, ски помине џеб, а очила џеб, прилагодлив ракави, на прилагодливи snap назад во прав здолниште, и drawcord прилагодливи полите.Резултатот е outerwear дека ви држи сува и удобно, без разлика на условите.Овој заштитен технологија обезбедува одлични водоотпорен заштита, чување на мајката природа елементи надвор, во исто време овозможувајќи внатре да дишат.Внатрешната обвивка се состои од нашите метален dot моделот дизајниран за да ја задржат топлината, додека дише ткаенина dissipates влага.Ако излезе со делумна број, тркалезни до следното дури и бројот.Воздух-порозни заштита, што е водоотпорен и дише.Ова е долготраен зимска јакна ќе уживате за сезони за да се дојде.Дизајниран да ги достави сите-ден на перформансите на планината, тоа вклучува прилагодливи хауба, две zippered џебовите пред се, на очила џеб, корисна ски помине џеб, внатрешна безбедност џеб, заедно со прилагодливи snap назад во прав здолниште, и прилагодливи ракави и полите.За да се обезбеди големина можете да изберете е во право, да ги користат нашите големината на табелата и следниве мерење инструкции : За ракави, со почеток во центарот задната страна на вратот и да се измери преку рамо и надолу за да ракавот.Овој заштитен технологија обезбедува одлични водоотпорен заштита, чување на мајката природа елементи надвор, во исто време овозможувајќи внатре да дишат.Редовно Се Вклопуваат.За градите, мерка во потполност дел на градите, под мишките и во текот на плешките, одржување на лента мерка фирма и ниво.ИЗГРАДЕНА МИНАТАТА : Колумбија е внимание на детали е она што ги поставува нашата облека, освен.OMNI-ТОПЛИНА : Нашиот патентиран Топлина Рефлексивни облека се крајната тело топлина за управување со системот за отворено перформанси. 100% Полиестер; 100% Најлон.OMNI-TECH : Нашиот комерцијален технологија обезбедува воздух-порозни заштита, што е водоотпорен и дише, одржување на мајката природа е елементи надвор, во исто време овозможувајќи внатре да дишат, одржување сте суви и удобно, без разлика на условите.Резултатот е outerwear дека ви држи сува и удобно, без разлика на условите.Воздух-порозни заштита, што е водоотпорен и дише.Лапавица?Flurries?Студени temps?Ќе бидат подготвени за било каков вид на услови со овој фино подесени јакна.Сега сте подготвени за ништо.Тоа е неверојатно пријатна благодарение на Omni-ТОПЛИНА технологија, како и пакети со водоотпорен-дише заштита на Omni-ТЕХНИКА, заедно со suite на планина-подготвени карактеристики.РАЗНОВРСНА ВОДООТПОРЕН ЈАКНА : Направен со напредни ткаенини и материјали, овој храбар функција богати ски јакна е изграден за да се изврши и заштита на и надвор од терените.

За производот

Купувачите избираат и