• Свеж
3-Начин Помилување Уживање Крсте со Чудесен & Свети Бенедикт Медали - Големина 2-1/8

3-Начин Помилување Уживање Крсте со Чудесен & Свети Бенедикт Медали - Големина 2-1/8

DEN 126.00

Од стока
Достапно.

Произведено во Италија - Големи 2-1/8. Еден од еден Вид, 3-начин Тројно Закана Помилување Крсте.3 Најмоќните Sacramentals на Црквата Спакувани во Едно!.Уживање Доделена од страна на Папата St Пие X секој пат кога ќе го бакнуваат на оваа Крсте.Умре Екипа за Исклучителни Детали - Скок прстен Вклучени.Она што е точно е Помилување Крсте?Тоа е трн во Сатаната страна, удри таму од страна на Папата Св. Пие X. Оваа исклучителна Помилување Крсте се умре-фрлија во Италија со убава среброто оксидира заврши која дава богато детални, 3-димензионални завршувањето на допир како само Италијанците имаат совршенство.Ако вие или некој од вашите најблиски, се борат во кое било својство, овој крсте носи уживање во секое време, тоа е бакна reverently.Ние го барав на целиот свет, и ние и ветуваме на вас - вие нема да најдете подобар квалитет на италијански Помилување Крсте за цената.Слика себе си бакнување оваа крсте reverently, и ужива на уживање доделена од страна на Папата Св. Пие X. зборот уживање значи простување на данок или долг.Во овој пример, еден уживање е дадено да рамките на временска казна за гревот, која е простено. 1. Секој кој го носи на својот лице на Помилување Крсте, може со тоа да се здобијат со уживање. 2. За devoutly бакнувањето Крсте, на уживање е стекнато. 3. Кој вели дека еден од следниве invocations пред оваа крсте може да се добие секој пат кога некој прошка : "Оче Наш, кој уметност на небесата, прости ни ги нашите гревови како што ние се прости на оние кои злосторство против нас." "Јас се молам на Блажена Дева Марија, да се моли на Господ, нашиот Бог за мене." 4. Кој, habitually благочестива на овој Крсте, ќе ги исполни потребните услови за Исповед и Света Причест, може да се добие Пленарна седница Уживање во следниве празници : За празници на Пет Рани на нашиот Господ, Пронаоѓањето на Светиот Крст, Егзалтација на Светиот Крст, на Безгрешното Зачнување, и на Седум Болки (Dolors) на Блажена Девица Марија. 5. Кој, во моментот на смртта, збогатена со Обреди на Црквата, или покајнички на срцето, во претпоставката за да се биде во можност да ги добијат, ќе се бакнуваат оваа Крсте и побара помилување од Бога за своите гревови, и помилување со неговиот сосед, ќе добие Пленарна седница Уживање.

За производот

Купувачите избираат и