• Свеж
14 Инчен Светата Земја Ѕид Виси на Крст Крсте направен од Маслиново Дрво со Дрвени Резбани Исус и Мајка на Бисер Ѕвезда 4 Чаши Полни со Мошти - Верски Ѕид Décor

14 Инчен Светата Земја Ѕид Виси на Крст Крсте направен од Маслиново Дрво со Дрвени Резбани Исус и Мајка на Бисер

DEN 3239.76

Од стока
Достапно.

Оваа страна врежан крсте е изработена од мазна полиран Маслиново Дрво од маслинови дрвја расте од времето на Христос во Ерусалим и Витлеем.Овој Крст е направен за да виси да се донесе убавина и Светиот атмосфера во вашиот дома.Производ Димензии : 14 x 8.6 Инчи.Четири чаши на секој крај се полни со камења и суви цвеќиња од Ерусалим и маслиново лисја и Темјан од Витлеем.Во средината на крстот е Мајка на Бисер Ѕвезда на Витлеем.Тоа е моментот на страдањето, триумф и победа за секој Христијанин.Уметникот заробени чувства и болка во Исус е лице со едноставен резба.Ве молиме имајте на ум дека нема две маслиново дрво предмети се идентични поради природната боја на Маслиновото Дрво.Оваа страна врежан крсте е изработена од мазна полиран Маслиново Дрво од маслинови дрвја расте од времето на Христос во Ерусалим и Витлеем.Тоа е моментот на страдањето, триумф и победа за секој Христијанин.Овој Крст е направен за да виси да се донесе убавина и Светиот атмосфера во вашиот дома.Производ Димензии : 14 x 8.6 Инчи четири чаши на секој крај се полни со камења и суви цвеќиња од Ерусалим и маслиново лисја и Темјан од Витлеем.Во средината на крстот е Мајка на Бисер Ѕвезда на Витлеем.Исус е издлабена на маслиново дрво.Уметникот заробени чувства и болка во Исус е лице со едноставен резба.Ве молиме имајте на ум дека нема две маслиново дрво предмети се идентични поради природната боја на Маслиновото Дрво.Ние рака одберете посебни маслиново дрво гранки за да се создаде сите наши дизајни.Ве молиме имајте предвид дека маслиновото дрво Боја на & Изгледот може да се промени од парче на друг.

За производот

Купувачите избираат и