• Свеж
AlFajr Автоматско Azan Часовник Исламската Муслимански Nimaz Молитва Биро Ѕид Потсетник (CA-21)

AlFajr Автоматско Azan Часовник Исламската Муслимански Nimaz Молитва Биро Ѕид Потсетник (CA-21)

DEN 2998.56

Од стока
Достапно.

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .Alfajr CA-21 Елегантен Дизајн Биро Ѕид Azan Молитва Потсетник часовник со Ана digi кварц движење.Azan Часовник со двете аналоген и дигитален дисплеј.Аналогни време Auto sync со дигитални време, Премиум квалитет.Azan пати за сите градови од целиот свет, со рачно да се приспособат опција според вашата област, Изградена во Молитвата reminder (потсетник).Hijri и Грегоријанскиот Календар, Qibla Насока, Летно сметање на опција-Автоматско, Звук во Различни Гласови,Taqweem Избор.Вклучуваат 4 AA Ќелија, Со упатство и Подарок Кутија, исто така, Може да се работи со Микро USB ѕид полнач, Температура на Екранот , Месечината Возраст Екранот.Арапски или на англиски јазик избор.Alfajr CA-21 Елегантен Дизајн Биро Ѕид Azan Молитва Потсетник часовник со Ана digi кварц движење, Azan Часовник со двете аналоген и дигитален дисплеј.Аналогни време Auto sync со дигитални време, Премиум квалитет, Azan пати за сите градови од целиот свет, со рачно да се приспособат опција според вашата област, Изградена во Молитвата reminder (потсетник).Azan Часовникот за САД и целиот свет Подарок за Муслимански браќа и сестри.

За производот

Купувачите избираат и