• Свеж
ЛЕ TAUCI 3 Четвртиот холандски Рерна Тенџере со Капак, за да Нема Месете Леб, Sourdough Леб, Леб Облекувам Бејкер, Керамички Оброците Јадење, Шпорет да Рерна, Не-Обложени, се

ЛЕ TAUCI 3 Четвртиот холандски Рерна Тенџере со Капак, за да Нема Месете Леб, Sourdough Леб, Леб Облекувам Бејкер,

DEN 1151.76

Од стока
Достапно.

【Експерт во Леб Одлуки】 Димензија : Внатре дијаметар : 7.5 инчен, висина : 4.8 инчи.Полесни од леано железо холандски рерна, без гребнатинка, нема рѓа, глина садот за готвење е повеќе погоден за секојдневна употреба.Се специјализирани за правење sourdough леб. 【Термички Шок Отпор】 високо отпуштен керамички готвење тенџере е направен да издржи температура шок од -4°F до 930 °F. Тоа е исто така campers ентузијаст е омилен готвење тенџере да ги користат, па дури и безбедно да се користи во текот на отворен оган или на СКАРА скара!Изработени од природен материјал, тоа е исто така бесплатно од хемикалии за здраво готвење. 【Екстра-Дури и Топлината】 Дебели ѕидови и тешки капак создаде запотен средина додека stewing и да ги задржи на храната потоплите за подолго време.Авто-basting шила на капакот се соберат и да се вратат сите влага назад во сад - ништо не се суши надвор и храна останува влажна.Па тоа може да донесе најдоброто вкус и се зачува исхрана.Висока температура обично е непотребно за енергија-заштеда тенџере. 【Лесно да се Чисти s мулти-цел кујна, Емил Јадења дојде на сцена со мултитаскинг.За разлика од традиционалната керамика тенџере, тоа може да се користи на stovetop.На оброците го прави голем сите-околу изборот за minimalists!.

За производот

Купувачите избираат и