• Свеж
ElecGear М. 2 2280 SSD Кулер, M11 Агол и Висина Прилагодливи Топлинска Цевка + Цврст Алуминиум Heatsink со PWM Ладење Вентилатор за 80mm PCIe NVMe и SATA SSD Внатрешни Цврста Состојба Диск, Те?

ElecGear М. 2 2280 SSD Кулер, M11 Агол и Висина Прилагодливи Топлинска Цевка + Цврст Алуминиум Heatsink со PWM

DEN 671.52

Од стока
Достапно.

Ниско ниво на бучава во макс го оценувате 9300 RPM брзо cools надолу вашиот SSD.16 CFM Димензија : L80 x W33.Се очекува 12 до 25 целзиусови степени капка ® за да бидете сигурни дека вашиот SSD никогаш нема да биде над загреана повторно Бренд : Elec Gear Модел : M11 Материјал : Бакар + Алуминиум Боја : Сива Агол Опсег : 145° (Макс) Работен Напон : DC12 V Работат на струјата : 60m A (Max 90m A) Брзината на Вентилаторот : 9300 ВРТЕЖИ во минута (Max) Вентилатор Димензии : 32 х 32 х 11mm Кабел Конектор : 4 Pin 2510 PWM контролира Воздушниот Волумен : 3.5 x H52mm Тежина : >102g Топлинска Цевка : φ6mm Кабел Должина : 450 мм [Пакување] 1x Elec Gear M11 SSD Кулер 1x Термички Соединение Паста (6.Топлина произведена од страна на М 2 2280 SSD ќе бидат апсорбирани од страна на топлинска цевка и ефикасно да го спроведува и на горниот и долниот heatsink.Додадете термичка паста до дното топлинска цевка за одлична дисипација на топлина.

За производот

Купувачите избираат и