• Свеж
Maven Нишка на Жените 4-Инчен,Не се Лизга Пот-Wicking Headbands за Вежби и Јога, 2-Pack, Морнарица Флорални и Нане Ленти (Лили)

Maven Нишка на Жените 4-Инчен,Не се Лизга Пот-Wicking Headbands за Вежби и Јога, 2-Pack, Морнарица Флорални

DEN 384.00

Од стока
Достапно.

Во Maven Тема, ние сме спојуваќи мода и функција за да ви даде совршена headband за активна и секојдневен носат.Нашите headbands дојде во 2" или 4" ширини и функција на влага-wicking и nonslip ткаенина за да се задржи во потрага кул и свежо.Еден headband има сладок морнарица флорални дизајн, и други headband доаѓа во нане боја со бели шари модел.Други headbands притисне главата, кои ви даваат главоболка или оставајќи го ви со срамни марки на вашето чело.Без разлика дали сте во потрага за додаток за во автомобил да одговара на вашиот омилен потење или headband да spruce до вашиот конска опашка, ние сме сигурни дека да се погледне и ќе ви се допаднат.Изберете од основните солидна нијанси, мека женски модели, или модерни и елегантни дизајни.НЕ-ХАОС SWEATBAND : НА девојка мора да се пот, и кога таа го прави, нашиот дебел headband додатоци се подготвени за тоа.Оваа hairband ќе заврши удобно околу главата, но нема да бидат премногу тесни.Без разлика на вашиот стил или потреби што ги имате за вашиот headband, ние сме сигурни дека за да се има нешто ќе ви се допаднат.Направени за тркачите, медицински сестри, и секоја жена во движење.СТИЛОТ ЗА СЕКОЈ НОСАТ : Дали сте сестра, обидувајќи се да се задржи нејзината коса влечат назад на работа, еден тркач удар на тротоарот, а biker притискање на патеки, или само некој бара да додадете boho или атлетик допир на вашата облека, овие облоги се за вас.Оваа Лили сет карактеристики 1 headband со морнарица флорални дизајн и 1 нане headband со бели точки линии.МОДЕРЕН & ФУНКЦИОНАЛНА : Овие headbands за жените се направи совршен додаток за убиец тренингот облека или за симпатична повик носат.Добивме илјади на 5-ѕвезда критики од клиенти кои сакаат Maven Тема headbands.Оваа еластичен бенд карактеристики nonslip зафат и влага-wicking материјал, па без разлика на спортот си играат или вежба правиш, можете да ја дадете вашата сите.Не само што се овие headbands удобно и разноврсна, но тие, исто така, доаѓаат во широк спектар на стилови, дезени и бои.Ние дизајниран овие додатоци со 4-начин се водат, така што тие се една големина одговара на сите, но ќе го задржи досаден влакната од патот без да се загрозат удобност.Дали ви се носат овие headbands да Cross Fit или кафуле, тие се совршена комбинација на стил и цел.На платно ќе го задржи тенка, директно, кадрави, или дури и густа коса назад.

За производот

Купувачите избираат и