• Свеж
RUIPRO 8K HDMI Оптички Влакна Кабел CL2 Рангирани 100 Метри 48Gbps 8K60Hz 4K120Hz Динамичен HDR HDCP2.2/2.3 за Nvidia RTX 3080/3090 Xbox Серија X PS5 Denon AV Приемник LG, Samsung Sony ТВ

RUIPRO 8K HDMI Оптички Влакна Кабел CL2 Рангирани 100 Метри 48Gbps 8K60Hz 4K120Hz Динамичен HDR HDCP2.2/2.3

DEN 5519.76

Од стока
Достапно.

Ги задоволува најновите 8 K HDMI 2.1 спецификација (8 K@60fps, 4 K@120fps Објектно-базиран аудио обезбедува извонредно мулти-димензионална искуство и enhanced audio детали и длабочина. 【Динамичен HDR Поддршка】Динамичен HDR овозможува во секој момент на видеото е прикажана во својата идеална вредности за длабочина, детали, светлината, контрастот, и пошироко боја gamuts на сцена по сцена или дури и рамка-по-рамка основа. 【5-годишна ГАРАНЦИЈА】Ако постои било квалитетот проблем со нашето кабел, ве молиме контактирајте со нас во времето, ние ќе ви испратиме замена за слободни или да ви даде целосна наплата.Таа поддржува HDMI 2.1 Податоци Стапка до 48 Gbps со мала тежина, флексибилни ултра-мали и долгорочни радиус на свиткување (15mm) хибрид кабел.Со новите дизајнирани напредни оптички мотор вграден (Max : 60 Gbps), RUIPRO CL2 оценет во ѕид безбедност HDMI оптичките кабли обезбедува целосна HDMI сигнал интегритет.Поддржува 8 K@60 Hz, 4 K@120 Hz и компатибилен со HDMI 2.1 стандард до 50m.Наназад компатибилен со HDMI2.0/1.4, итн.Поддржува некомпресирани 8 K видео со Динамичен HDR.Поддржува SDR, HDR10, Динамичен HDR, ЛАК, e-ЛАК, VRR, ALLM, QTF, систем за управување со КВАЛИТЕТ.Поддржува HDCP1.4/2.2/2.3, CEC, 3 D, Ethernet Канал, EDID.Поддржува резолуции на 4 K/100-120p 4 : 4 : 4 12 Bit и 10 K/24-30p 4 : 4 : 4 10 Bit.Plug and Play.Нема надворешни моќ е потребно.Ниска Потрошувачка на Енергија, Без загуба на сигнал, Анти-EMI.Ве молиме тест кабел, пред се во ѕид.Приклучокот со "ИЗВОР" е за Blue-ray плеер/RTX 3080/Roku.Приклучокот со 'DISPLAY' е за Проектор/HDTV/Monitor/Digital Signage. 1 * RUIPRO 8 K CL2 оценет во ѕид безбедност HDMI оптички влакна-кабел.RUIPRO 8 K CL2 Оценет во ѕид безбедност HDMI оптички влакна кабелот е прв вистински 8 K@60 Hz / 4 K@120 Hz за долго се постигне HDMI интерконекција решение на пазарот, овозможувајќи им на домашен театар, игри ентузијасти, аудио-визуелна корисници, голема сала систем дизајнери, монтери и дома ентузијасти за да се обезбеди нивната cabled инфраструктура е подготвена за HDMI 2.1. Таа поддржува HDMI 2.1 Податоци Стапка до 48 Gbps со мала тежина, флексибилни ултра-мали и долгорочни радиус на свиткување (15mm) хибрид кабел.Со новите дизајнирани напредни оптички мотор вграден (Max : 60 Gbps), RUIPRO CL2 оценет во ѕид безбедност HDMI оптичките кабли обезбедува целосна HDMI сигнал интегритет.

За производот

Купувачите избираат и