• Свеж
Тревник Ивица Градина Граница Пластични Трева Ограда се Тркалаат Ограда Земјата Отворено DIY Криви Граница 10cm9m,Градина Мечување

Тревник Ивица Градина Граница Пластични Трева Ограда се Тркалаат Ограда Земјата Отворено DIY Криви Граница 10cm9m,Градина

DEN 541.68

Од стока
Достапно.

Едно време инсталација без честото одржување.Секое парче на работ на тревникот ивица е тесно поврзан и може да го издржат ветер и дожд за денот без да се прекрши.Овој тревник ивица на ПП пластични трева граница ивица е толку разновиден и може да се користи за доработка и заштита на тревникот рабовите граница рабовите заштита на растенијата и повеќе.Овој пејсаж материјал е широко се користи од страна на професионални пејзаж gardeners поради неговата флексибилност и разноврсна употреба.Направени од премиум PP пластика, овој тревник работ дизајн можат да го издржат времето и нема да рѓа, гниење, се топи или кора исклучување со сезони, тоа е повеќе отколку на други метал, дрво и камен рабови.Појавата на garder граница им овозможува на рабовите да се вклопуваат подобро во тревникот при креирање на уникатен пејзаж граници, која ја елиминира потребата постојано да се намали на градина рабови и плевел трансфер.Оваа пластика тревник edge е во можност да се создаде меѓу градини и други тревници да се задржи вашата градина чисти.Ултра-тенок дизајн се штити градина работ без преземањето премногу простор.Description Made на трајни пластични материјали, со сила и еластичност на картонот, со трајност.Тревник ивица е лесен за инсталација,може да идеален за Заштита на тревникот рабовите од оштетување и ерозија.Флексибилен, лесен за инсталација, одржување на тревникот.Features Lawn ивица-Боја : Како што е прикажано.-Материјал : ПП Пластика.-Големина : 10x900x3cm/3.94x354.33x1.18inch.Разубават вашата градина или двор.Пакет Including1*градина ограда.

За производот

Купувачите избираат и