• Свеж
Лондон Фотографија, Црно и Бело Печатење, London Art, Skater Печати, Скејтбординг Печати, Улична Фотографија, Skater Уметност, Ѕид Уметност, Плоштад

Лондон Фотографија, Црно и Бело Печатење, London Art, Skater Печати, Скејтбординг Печати, Улична Фотографија,

DEN 480.00

Од стока
Достапно.

Се зема во Kilburn, Лондон, велика БРИТАНИЈА - 2016 година Ова е за отворена edition оригинални формулиран печати, шут и уредена од себе, Amadeus Долго Едноставно изберете ја саканата големина и заврши (мат или сјаен) и потоа да ја додадете во вашата корпа.Јас сум со полно работно време, професионален фотограф и јас поминуваат часови уредување на секоја слика да се обезбеди тоа изгледа зачудувачки и на екранот и виси на вашиот ѕид јас само да го користам најдобрите музеј на квалитетот на хартија и мастило акции.Моите отпечатоци се направени со користење на C-Тип печатење процес : Ова создава печатење со исклучителни длабочина, суптилноста на тонска варијации и во сенка детали.Јас го користам Fuji кристал архива хартија акции што генерира континуиран тон давање луксузен, богата боја и контрастот за да сите мои отпечатоци.Сите отпечатоци се испраќаат или во цврста фото mailer или засилен картон цевка во зависност од тоа која големина ти ред и се секогаш осигурените лица, следи и партнерство за мир на умот.

За производот

Купувачите избираат и