• Свеж
GRAPENT Жените Плус Големина Sequin 3/4 Ракави Вечер Gown Партија Долго Макси Фустан

GRAPENT Жените Плус Големина Sequin 3/4 Ракави Вечер Gown Партија Долго Макси Фустан

DEN 959.76

Од стока
Достапно.

96% Полиестер, 4% Spandex.Увезени.Патент затворање.Овој долг фустан карактеристики солидна тенок bodice да бидат скромни, surplice деколте направи да изгледате секси.Таа доаѓа во 3/4 ракави и висок половината со кривата-cinching бенд, кои ќе продолжената вашиот поставен на женската силуета.Се разликува од своите bustier дизајн, овој макси фустан има разгореа здолниште со детали со sequins.Страна zip затворање.Овој макси фустан е совршен за вечер партија, формално, клуб или други специјални прилики.Моделот е 5'9", биста 40.5", половината 33", хип 42", градник првенство D, облечен големина Големи / 12 W.Големина X-Large одговара на НАС 14 W, Големина XX-Large одговара на НАС 16 W, Големина 3 X-Големи одговара на НАС 18 W, Големина 4 X-Големи одговара на НАС 20 W, Големина 5 X-Големи одговара на НАС 22 W, Големина 6 X-Големи одговара на НАС, 24 W, Големина 7 X-Големи одговара на НАС 26 W.X-Large(Одговара на НАС 14 W) : Биста 41"-43", Половината 34"-36", Колковите 43"-45";.XX-Large(Одговара на НАС 16 W) : Биста 43"-45", Половината 36"-38", Колковите 45"-47";. 3 X-Голем(Одговара на НАС 18 W) : Биста 45"-47", Половината 38"-40", Колковите 47"-49";. 4 X-Голем(Одговара на НАС 20 W) : Биста 47"-49", Половината 40"-42", Колковите 49"-51";. 5 X-Голем(Одговара на НАС 22 W) : Биста 49"-51", Половината 42"-44", Колковите 51"-53";. 6 X-Голем(Одговара на НАС, 24 W) : Биста 51"-53", Половината 44"-46", Колковите 53"-55";. 7 X-Голем(Одговара на НАС 26 W) : Биста 53"-55", Половината 46"-48", Колковите 55"-57".X-Large(Одговара на НАС 14 W) : должина на Ракав 17.2", Назад должина 53.5";.XX-Large(Одговара на НАС 16 W) : должина на Ракав 17.5", Назад должина 53.9";. 3 X-Голем(Одговара на НАС 18 W) : должина на Ракав 17.7", Назад должина 54.3";. 4 X-Голем(Одговара на НАС 20 W) : должина на Ракав 17.8", Назад должина 54.3";. 5 X-Голем(Одговара на НАС 22 W) : должина на Ракав 18.0", Назад должина 54.3";. 6 X-Голем(Одговара на НАС, 24 W) : должина на Ракав 18.0"; Назад должина 54.7";. 7 X-Голем(Одговара на НАС 26 W) : должина на Ракав 18.3", Назад должина 54.7".Havent одлучи што да се носат во вашиот доаѓаат вечер партија?Оваа sequin долг фустан ќе биде вашиот избор.Тоа карактеристики 3/4 ракави, surplice деколте и империја половината дизајн.Се разликува од своите цврсти bodice, нејзиното здолниште има sequins детали, сите во форма одговара и одблесокот форма и да покаже исклучите вашиот шармантен силуета.Може да го украсите со високи потпетици.Овој макси фустан ќе биде совршен за вечер партија, формално, клуб или други специјални прилики.Материјал : Bodice : 96 % Полиестер / 4 % Spandex.Здолниште : 100 % Полиестер.Кој исечете 3/4 ракави, surplice деколте и sequins детали здолниште.Страна Zip затворање.Мало Истегнување.Целосно наредени во здолниште.Точка на грижа : Суво Миење.

За производот

Купувачите избираат и