• Свеж
Мачка Чешма Филтер, 8 Pack Милениче Фонтана Филтер Замена за Мачка Чешма, Активиран Јаглерод и PP Памук, Тројно Филтрација Систем за Автоматско Фонтана и Други Мачка Во

Мачка Чешма Филтер, 8 Pack Милениче Фонтана Филтер Замена за Мачка Чешма, Активиран Јаглерод и PP Памук, Тројно

DEN 383.76

Од стока
Достапно.

【Мачка Чешма Филтер】голема корист на мачка чешма е дека тоа ги охрабрува мачки да пијат повеќе.Голема корист на мачка чешма филтер дека тоа го прави мачката се пие здрава вода.Таа користи јаглерод филтри за да се израмни секоја коса, крзно или нечистотија дека паѓа, која е многу корисна за да се спаси пумпа од добивање затнат и да имаат живот продолжува. 【Најздравите Материјал】мачка чешма филтер е направен од активиран јаглерод и PP памук, што е повеќе издржливи и подолго-во траење од просечната.Оваа памук филтер ќе останат непроменети, дури и ако се користи во вода за повеќе од десет дена.Во меѓувреме, може да се користи по сушење на сонце. 【Тројно Филтрација Систем】Различен од другите филтер што фаќа поголем, нашата мачка чешма на филтерот за да може ефективно да филтер за коса, нечистотии, се отстрани хлорот, тешките метали,мириси и омекне вода, да ги задржи свежа вода.Не само што се задржи вашата мачка хидрирани, но тоа исто така помага со варењето, па дури и да се спречат инфекции на уринарниот тракт и на бубрезите. 【Погодна за Многу Мачка Фонтани】Нашата мачка фонтана замена на филтер е 4.92 инч во дијаметар, 1.44 инчен во внатрешноста дијаметар и 0.31 инч во дебелина.Тоа не само за нашите Yeedie 74oz/2.2 L мачка чешма, но, исто така, може совршено да одговара најмногу на пет фонтани на иста големина на пазарот. 【Внимание】Да се спречи активиран јаглерод прашина од пролевање во вода, ве молиме да се потопи филтер во вода за 2 минути, а потоа добро исплакнете со млаз вода пред да го користите.Ве молиме вратете го филтерот за 20-30 дена да се обезбеди чиста вода за пиење извор.Ако повеќе мачки се со користење на фонтаната, почести замена ќе биде потребно.Ако имате мачки крзно-дете, ќе знаете колку е важно за нив да пиете многу вода.Голема корист на мачка чешма е дека тоа ги охрабрува мачки да пијат повеќе.Голема корист на мачка чешма филтер дека тоа го прави мачката се пие здрава вода.Таа користи јаглерод филтри за да се израмни секоја коса, крзно или нечистотија која паѓа во, чување вода чиста, свежа и здрава.Материјал : активниот јаглен и PP cotton Size : Дијаметар : 4.92 инчен; внатре дијаметар : 1.44 инчен; дебелина : 0.31 инчен Тројно Филтрација System Attention : 1.Инсталација метод, како што е прикажано на сликата.2. Обично, тоа треба да биде заменет на 20-30 дена!3. Пред користење, ве молиме да се потопи филтер во вода за 2 минути, а потоа добро исплакнете со млаз вода.4. Ние ќе го реши вашиот било проблеми со квалитетот.

За производот

Купувачите избираат и