• Свеж
Heliopan 52mm Светло Жолта на камерата Леќи на Камерата Филтер (5) (705202)

Heliopan 52mm Светло Жолта на камерата Леќи на Камерата Филтер (5) (705202)

DEN 1175.52

Од стока
Достапно.

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Еден облоги на двете предни и задни нудат заштита на стакло и да помогне да се подобри светлина пренос и квалитетот на сликата.Изградена од Schott стакло за оптички јасност.Дувачкиот филтер прстен помага да се спречи притискање и обезбедува дополнителна сила.На Heliopan 52mm #5 Светло Жолта Стакло Филтер најчесто се користи за забележително зголемување во споредба со црни и бели филмови.Жолта, портокалова и црвена филтри генерално контрола разлика во црна и бела боја со црвено производство на најголемата разлика.Умерени промени може да се постигне со жолта, која генерално може да се судрат до контрастот на сликата.

За производот

Купувачите избираат и