• Свеж
Heliopan 77mm Темно Жолта Филтер Леќи на Камерата (15) (707704)

Heliopan 77mm Темно Жолта Филтер Леќи на Камерата (15) (707704)

DEN 2407.92

Од стока
Достапно.

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Еден облоги на двете предни и задни нудат заштита на стакло и да помогне да се подобри светлина пренос и квалитетот на сликата.Изградена од Schott стакло за оптички јасност.Дувачкиот филтер прстен помага да се спречи притискање и обезбедува дополнителна сила.На Heliopan 77mm Темно Жолта #15 Стакло Филтер најчесто се користи за повеќе од забележително зголемување во споредба со црни и бели филмови.Кога #8 или #12 Жолта не е доволна, #15 е следниот запре.Овој филтер се додава значителна количина на контраст да се црн и бел филм.И, треба да го овој филтер не се доволни, портокалова филтер се препорачува, проследено со црвена, која ќе обезбеди максимална разлика со црн и бел филм.Го подобрува пејзажи, морски сцени воздушна фотографија со повеќе драматични ефекти од Жолта 8 и е исклучително корисно за јасен контраст помеѓу синото небо со облаците и преден план.

За производот

Купувачите избираат и