• Свеж
Б+W 46mm Портокал Леќи на Камерата Разлика Филтер со Мулти Отпорни Слој (040M) & B+W 46MM XS-PRO Ултра Виолетова Мулти-Отпорна Нано Слој

Б+W 46mm Портокал Леќи на Камерата Разлика Филтер со Мулти Отпорни Слој (040M) & B+W 46MM XS-PRO Ултра Виолетова

DEN 1780.08

Од стока
Достапно.

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Пакет Димензии : 1.6 H x 6.6 L x 6.6 W (сантиметри).Облаците се потпреме кон драматичен изглед.Пакет Тежина : 0.02 фунти.Земја на Потекло : Германија.ЗАШТИТЕТЕ го ВАШИОТ СКАПИ КАМЕРАТА ЛЕЌИ - Б + W 46 mm УВ haze јасно камера филтер е тука за да додадете 16 мулти-отпорна нано-слој слоеви на заштита од случаен капки, прашина, летање, отпечатоци од прсти, нечистотија, гребнатини песок или seawater спреј.Уживајте во отворено фотографија без да се грижиш за вашите скапоцени леќи повеќе.ЗЕМЕТЕ СИНА исфрлен ОД СЛИКАТА - Буквално.Дали сте професионален фотограф или почетник, невидливи Ултра-Виолетова компонента на светлина од небото е заеднички проблем.Нашите УВ-блокирање на магла заштитник филтер за 77mm леќи ќе се елиминира сина екипа и да ви помогне брзо појасни слики.XS-PRO ПЛАНИНАТА - Благодарение на прецизни прецизност производство, Б+W приклучоци одговара апсолутно точно и се лесно да се инсталира.На 46mm тесен XS-PRO планината ќе се елиминира vignetting во повеќето случаи, дури и при високи широк агол снимки.Внатрешната нишка значи дека конвенционалните леќа худ исто така, можат да бидат опремени.ИЗБЕРЕТЕ ја ВАШАТА SIZE – за Да ја изберете соодветен филтер големина, проверете ги вашите леќи.На сите објективи од Canon, Nikon, Олимп, Samsung, Fuji и други производители постои печатени дијаметар симбол кој се утврдува филтер големина.

За производот

Купувачите избираат и